Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Farmářské trhy se těší obrovskému zájmu veřejnosti

Dnes v osm hodin ráno byly slavnostně otevřeny netrpělivě očekávané farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Stovky lidí oblehly více než dvacet prodejních míst, kde se nabízelo vše nezbytné do kuchyně od čerstvých ryb, přes sezónní zeleninu a ovoce, maso, sýry, pečivo až po rozmanitou nabídku hub, která zahrnovala stále populárnější japonskou houbu shitake, lišky ze Šumavy, lahodné žampiony Portobello i málo viděné kotrče.

Návštěvníci nadšeně kupovali vše, co se na trzích nabízelo. Nejdelší fronty byly u stánků s ovocem a zeleninou, masem a uzeninami a pečivem. Labužníci si mohli dopřát domácí čokoládové pralinky, mošty a nejrůznější ovocné šťávy, povzbuzující kávičky a čaje. Mnoho lidí si odnášelo i čerstvě nařezané květiny nebo sazenice a byliny.

Atmosféru tradičních trhů dokreslovaly kapely Motovidlo a Šraml duo, které vyhrávaly staročeské písničky na pódiu vedle stánků. Na první trhy na trojce se přišla podívat (i nakoupit) také starostka Milena Kozumplíková v doprovodu svého zástupce Jiřího Matuška. Oba popřáli trhům mnoho zdaru a spokojených zákazníků i prodejců. První trhy doprovází kulturní program, který moderuje známá česká herečka a dabérka Valerie Zawadská spolu s žižkovským básníkem Pavlem Vránou. Program bude pokračovat i odpoledne, určen bude především dětem.

Trhy se budou konat pravidelně každou středu od 8 do 18 hodin a každou sobotu od 8 do 14 hodin. Více naleznete na www.farmarsketrziste.cz

Login