Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Polský prezident Lech Kaczynski položil věnec u Národního památníku na Vítkově (22. 1. 2010)

Polský prezident Lech Kaczynski v rámci své oficiální návštěvy ČR zavítal také do nově zrekonstruovaného památníku na Vítkově, kde vzdal položením věnce poctu hrdinům padlým za vlast.

Polský prezident Lech Kaczynski v rámci své oficiální návštěvy ČR zavítal také do nově zrekonstruovaného památníku na Vítkově, kde vzdal položením věnce poctu hrdinům padlým za vlast.

Lech Aleksander Kaczyński je ve funkci polského prezidenta od roku 2005, kdy ve druhém kole prezidentských voleb porazil současného polského premiéra Donalda Tuska, se kterým se pravděpodobně utká i při volbách letošních.

Důvodem návštěvy polského prezidenta bylo zejména setkání s prezidentem Václavem Klausem, od kterého obdržel nejvyšší české státní vyznamenání Řád bílého lva a zúčastnil se jednání mezi čtyřma očima. 

 

Klaus a Kaczynski jsou si názorově velmi blízcí, mimo jiné svými euroskeptickými názory a obhajobou některých konzervativních postojů. Vzájemná shoda panovala i při jejich včerejším setkání, kdy oba prezidenti kritizovali liknavý postup Evropské unie při pomoci zemětřesením postiženému Haiti a dále hovořili o nutnosti Evropskou unii, kterou polský prezident označil za „aristokratickou republiku“, trochu demokratizovat. Během čtvrtka se polský prezident sešel také s předsedy obou komor parlamentu a zúčastnil státní večeře pořádané Hradem. 

V areálu Národního památníku na Vítkově dnes polského prezidenta přivítala starostka MČ Praha 3Milena Kozumplíková v doprovodu ředitele protokolu KPR Jindřicha Forejta, generálního ředitele Národního muzea v Praze Michala Lukeše a velitele Hradní stráže plk. Radima Studeného. Při pietním aktu zazněla polská i česká hymna a prezident Kaczynski položil věnec k hrobu neznámého vojína.Po slavnostním ceremoniálu se polský prezident s doprovodem vydal na prohlídku nově zrekonstruovaného Památníku.

Po odjezdu z Vítkova bude oficiální návštěva polského prezidenta zakončena návštěvou pražského primátora Pavla Béma.

-eaz-
Foto: Eva Zídková

Výpis všech článků

Další zprávy

Bez obrázku

Zápis dětí do jeslí

25. 01. 2010
Bez obrázku

Zápis dětí do jeslí

25. 01. 2010
Bez obrázku

Výstava vybraných výtvarných děl a básní Jana Tománka (14. 1. - 11. 2. 2010)

27. 01. 2010
Další zprávy
Login