Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Přeskočit na hlavní obsah

Dvacátý ročník festivalu integrace Slunce nabídne přehlídku studentských divadel

Kulaté výročí festivalu integrace Slunce opět představí speciální program, který je určený sociálně znevýhodněným nebo hendikepovaným dětem. Ve dnech 10. – 14. listopadu se uskuteční řada divadelních představení, které připravili soubory DAMU a studenti Karlovy univerzity.

238351_116981_DivadlozPasaze_DobryClovekzeSecuanu_16.jpg

Banskobystrické komunitní Divadlo z Pasáže přiveze v české premiéře hru Dobrý člověk ze Sečuánu německého autora Bertolda Brechta a naplno rozehraje úvahy o podstatě dobra v člověku nebo o Bohu jako garantovi morálních forem, a to za užití zcizovacích efektů, které právě Brecht do divadla vnesl.

Páteční večer bude patřit společnému experiMentálnímu projektu Ze života hmyzu, který nastudovali studenti DAMU společně se skupinou herců s mentálním znevýhodněním z Domova svaté rodiny.

Hlavně dětem je určen dopolední program složený z hudebních, tanečních a divadelních představení amatérských souborů z ústavů sociální péče, školek i škol, a to i těch speciálních. K profesionálním vystupujícím se v dopoledním programu řadí studenti JAMU, kteří přijedou s pohádkou Zvědavé slůně na motivy knih Rudyarda Kiplinga určenou nejen neslyšícím dětem. Festival integrace Slunce si klade za cíl včlenit do většinové společnosti znevýhodněné spoluobčany tím, že jim nabízí možnost prezentace v bezbariérovém prostoru Paláce Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3.

Více informací naleznete ZDE.

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG_7568

Starostkou Vladislava Hujová. Vládnout bude TOP 09, ODS, ČSSD a VPM-NK

04. 11. 2014
Promena_MG_2536

V rámci festivalu integrace Slunce vystoupí i divadelní spolek Proměna

07. 11. 2014
amadeus

Již osmnácté pokračování Koncertu na schodech zve na trio Amadeus

13. 11. 2014
Další zprávy
Login