Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Dva přechody v Jeseniově ulici čekají úpravy

Také v letošním roce pokračuje třetí městská část v investicích zamířených na zvyšování bezpečnosti přechodů pro chodce, a to v obdobném rozsahu jako v minulých letech. Investice ve výši 3 milionů korun tentokrát zamíří na úpravy dvou přechodů v Jeseniově ulici. Rozhodla o tom na svém posledním zasedání rada městské části.

Zvyšování bezpečnosti dopravního provozu věnuje městská část Praha 3 již dlouhodobě velkou pozornost, na úpravách cest pro chodce v tomto směru spolupracuje s veřejností i neziskovými organizacemi jako jsou Pražské matky.

„Pokračujeme v plánu, na kterém jsme se dohodli se zástupci občanských sdružení. Při úpravách vychází žižkovská radnice dále z odborné bezpečnostní studie, která posuzovala více než 170 přechodů v Praze 3, prioritu však přidělujeme těm z nich, které preferují v anketách radnice i neziskového sektoru sami občané,“ připomněl zástupce starosty Pavel Sladkovský.

Tentokrát se změny budou týkat přechodů v Jeseniově ulici. K vysazení chodníkových ploch a zřízení stavebního zpomalovacího prahu dojde před Základní školou Jeseniova, stejných úprav se dočká další přechod pro chodce v ulici Jeseniova, a to u křižovatky s ulicí Strážní. Stavební úpravy si vyžádají celkem 3 miliony korun. O uvolnění těchto finančních prostředků na pověřeného správce komunikací, kterým je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, rozhodli radní na svém posledním květnovém zasedání na žižkovské radnici.

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG_3730

Novou cyklomapu metropole dostanete na žižkovské radnici

07. 06. 2012
Bez obrázku

Výzva č. 384 - garáže a garážová stání

08. 06. 2012
DSC_5230

Prezidentka Švýcarska navštívila Národní památník na Vítkově

08. 06. 2012
Další zprávy
Login