Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Diskutovali jste o nové podobě parčíku u ZŠ Jeseniova

Desítky lidí se zapojily 21. listopadu do debaty ohledně nové podoby parčíku v Jeseniově ulici. V jídelně ZŠ Jeseniova zhlédly studii krajinářského studia Land05, které na základě dotazníkového šetření obyvatel připravuje návrh nového řešení parku.

V rámci připravované rekonstrukce ulice Želivského se hlavní město Praha rozhodlo revitalizovat i parčík v ulici Jeseniova. Investorem a zadavatelem projektové dokumentace parčíku ZŠ Jeseniova je OCP MHMP, oddělení péče o zeleň, jehož zástupci se od začátku účastní jednání i samotné participace, kterou organizuje Praha 3. Ta iniciovala dotazníkové šetření, v němž se od 1. do 28. června místní obyvatelé vyjadřovali nejen k současnému stavu prostoru, ale hlavně jak by ho změnili. Participace zahrnovala i názory dalších lidí, jako vedení přilehlé základní školy nebo provozovatelů restauračních zařízení u parku. V neposlední řadě se anketa ptala i dětí, které v parčíku tráví nejvíce času a jež by uvítaly větší údržbu prostoru nebo lepší přecházení přes hlavní komunikaci. Nápadů, jak zlepšit parčík, nebylo málo. Veškeré podněty pak byly zapracovány architekty z ateliéru Land05, kteří se participace také účastnili.edit2_zmenseno

„Návrh ještě není hotový, ale právě proto je teď dobrá příležitost to probrat s místními lidmi. Moc si vážím, že si našli čas a zapojili se svými názory do debaty,“ uvedl  Matěj Michalk Žaloudek, předseda výboru pro územní rozvoj.

Vznikne centrum dětských her
Návrh myslí hodně na děti, které zde posedávají, zevlují a klábosí. Podle rozpracované studie by srdce parku mohla tvořit multifukční dřevěná paluba, která je umístěna na nejvyšším místě parku, odkud  bude moct každý sledovat dění okolo a relaxovat. edit3

Další relaxační plochou bude nově upravený výdech kolektoru a dvě dřevěné paluby na jeho revizních šachtách. Stoprocentní shoda se našla v zachování sochy a stromu uprostřed parčíku, které jsou dominantou prostoru. Velkou změnou bude rozšíření prostoru směrem ke škole, který se stane centrem dětských her, kočárkování či místem k setkávání. Parčík obohatí další mobiliář, přidá se zeleň hlavně směrem k vozovkám, aby se snížila prašnost a dopravní hluk. Zavedou se stojany na kola se servisním cyklostojanem, mlžící sloupky nebo pítko, které ocení i pejskaři. Je v plánu instalovat i noční osvětlení. Základní škola zároveň vítá možnost přistavit v případě zájezdu kvůli bezpečnosti dětí autobus těsně k budově.

V debatě se lidé ptali na parkování u přilehlé restaurace, nebo jak to bude s vjezdem do sportovního areálu. Řešilo se rozmístění stromů, další herní prvky pro děti nebo návaznost na rekonstrukci ulice Želivského.

Podrobnější informace o projektu naleznete ZDE.

Stáhněte si

jeseniova prezentace 191121 compressed
10. 12. 2019
10 MB
Výpis všech článků

Další zprávy

komunitní_plán_2020–2024_thumb

Veřejné představení komunitního plánu MČ Praha 3

28. 11. 2019
byty

Praha 3 pronajme byty formou aukce

02. 12. 2019
IMG 9121

Praha 3 vysadila nové stromy v ulici Na Vápence a V Domově

03. 12. 2019
Další zprávy
Login