Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Praha 3 vysadila nové stromy v ulici Na Vápence a V Domově

Desítky nových stromů a keřů vysadila městská část s cílem nahradit již přestárlou vegetaci, anebo doplnit místa, kde se žádná nenacházela.

IMG 9131Rekonstrukce stromořadí probíhá v ulici Na Vápence v úseku mezi ulicemi Jeseniova a Biskupcova. V minulosti zde rostlo už jen šest kusů přestárlých hlohů (Crataegus laevigata) ´Paul´s Scarlet´. Po obou stranách ulice se nacházely pouze travnaté pásy s nekoncepční výsadbou solitérních keřů a keřových skupin. Ty v celé ploše nahradily půdopokryvné keře, které kvetou po celé vegetační období. Do středu byla navržena modře kvetoucí  Caryopteris x clandonensis ´Kew Blue´, po okrajích pak bíle kvetoucí Spiraea betulifolia. Druhou stranu ulice nově lemuje IMG 9477alej dvaceti šesti kusů velmi atraktivně kvetoucích hlohů Crataegus x lavallei ´Carrierei´.

stromySoučasně s revitalizací zeleně Na Vápence proběhla i výsadba stromořadí V Domově. Zde jsou stromy vysazeny ve třech úsecích ulice. Devatenáct kusů muchovníku (Amelanchier arborea) ‘Robin Hill’ nyní zdobí tři úseky této ulice. Stromy jsou umístěné v jedné řadě v nepravidelném sponu do zeleného pásu podél chodníku na jižní straně ulice. Stromy s jemným olistěním zjara raší v bronzových odstínech, na podzim listy zbarvují žluto-červeně. Kvetou v dubnu, málo plodí. Stromy jsou vysazovány do stávajících nebo do nově založených zelených pásů mezi chodníkem a komunikací.

Text: Štěpánka Doležalová, Pavel Šmída; foto: Pavel Šmída

Sdílet:

Jana Urbanová

03. 12. 2019

Výpis všech článků

Další zprávy

DSC 9590

Do Paláce Akropolis zavítal Mikuláš s bohatou nadílkou pro děti z OSPOD 

10. 12. 2019
IMG 0942 thumb

Praha 3 má další kontejner na injekční stříkačky 

11. 12. 2019
Vinice

Praha má novou vinici v parku na Vítkově

12. 12. 2019
Další zprávy
Login