Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Přeskočit na hlavní obsah

Developer prezentoval projekt výstavby školky na Třebešíně

Projekt nové mateřské školy pro 60 dětí, která by měla vyrůst nedaleko ulice K Červenému dvoru, představila na radnici Prahy 3 společnost Tulipa Třebešín. Na výstavbě školky se vedení radnice dohodlo s touto společností v loňském roce s tím, že developer předá po kolaudaci nový objekt městské části.

273138_141372_IMG_5507.jpg

„Komunikace s městkou částí Praha 3 byla velmi příjemná a efektivní, za tu efektivitu bychom chtěli vyjádřit poděkování,“ uvedla Renata Součková, koordinátorka projektu a společnosti Tulipa Třebešín, která chce v lokalitě Třebešína postavit byty.

U projektu výstavby škoky bylo v současnosti požádáno o vydání územního rozhodnutí a předpokládá se, že by školka mohla být předána Praze 3 na jaře 2017.

Nová školka na Třebešíně bude postavena ze tří modulů po 173 m2, každý z nich pojme 20 dětí. V těchto modulech budou herny pro děti, šatny a umývárny. Čtvrtý, servisní modul, bude sloužit jako zázemí pro personál a pro přípravu jídla.

273194_141375_IMG_5512.jpg

Pokud jde budoucí podobu školky, architekti zvolili dřevo jako hlavní materiál pláště budovy. „Varianta dřeva se nám jevila pro provoz školky jako vlídnější a vhodnější,“ vysvětlila Diana Hocková, architektka projektu z ateliéru Straet Architects. Ze dřeva budou i dřevěné pergoly nad vstupy a nad hernami. Na zahradu školky bude vysazena luční směs, plot zahrady bude ve spodní části zabezpečen podhrabanými deskami proti psům.

Uvnitř školky by měly na děti čekat umývárny s protiskluzovou dlažbou a v hernách tepelně izolační PVC v kombinaci s koberci. Výmalba stěn bude z jedné poloviny s barevnými motivy, ta druhá by měla zůstat bílá.

Výpis všech článků

Další zprávy

DSC_0177

Student Cup 2015 představil zábavnou formou drážní profese

12. 06. 2015
Jahodobrani_2012_MG_5289

Oslava jahodové úrody, léta a květin

15. 06. 2015
IMG_5606

Radnice rozdělila ceny vítězům školních soutěží o Pohár starosty Hartiga

17. 06. 2015
Další zprávy
Login