Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Přeskočit na hlavní obsah

Děti vědí, jak se bránit kyberšikaně

Žáci Základní školy Lupáčova spolu s dětmi z partnerské školy Eleny Fargo z Bukurešti se v pátek 10. prosince sešli v reprezentativních prostorách Černínského paláce, sídla Ministerstva zahraničních věcí ČR, aby oficiálně završili první etapu mezinárodního projektu „Kyberšikana – konflikt moderní školy“, na kterém se obě školy významně podílely.

Dětská charta proti kyberšikaně vznikla na základě požadavků žáků, kteří její text sami s pomocí pedagogů připravili. V projektu charty proti kyberšikaně, který je organizovaný v rámci sítě středoevropských škol ACES, žáci sledovali výskyt kyberšikany na svých školách a mezi svými spolužáky a kamarády.

Děti také uskutečnily vzájemné videokonference, bloggovaly, vytvořily řadu prezentací a videí. Charta je doplněna piktogramy a bude zpřístupněna všem školám, které patří do sítě ASP UNESCO a následně pak předána všem školám UNESCO po celém světě.

Na Základní škole Lupáčova se k podpisu charty připojili téměř všichni žáci od pátých do devátých tříd.

Slavnostní podpis smlouvy proti kyberšikaně se v Černínském paláci uskutečnil za přítomnosti předsedkyně České komise pro UNESCO Heleny Illnerové, starostky městské části Praha 3 Vladislavy Hujové a jejího zástupce pro oblast školství Jiřího Matuška.

Výpis všech článků

Další zprávy

snih_IMG_3586

Žižkovská radnice pomůže s úklidem dalších chodníků

10. 12. 2010
snih_IMG_3586

Žižkovská radnice pomůže s úklidem dalších chodníků

10. 12. 2010
vanocni_vystava_1_vyrez

Prodejní vánoční výstava

13. 12. 2010
Další zprávy
Login