Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Děti vědí, jak se bránit kyberšikaně

Žáci Základní školy Lupáčova spolu s dětmi z partnerské školy Eleny Fargo z Bukurešti se v pátek 10. prosince sešli v reprezentativních prostorách Černínského paláce, sídla Ministerstva zahraničních věcí ČR, aby oficiálně završili první etapu mezinárodního projektu „Kyberšikana – konflikt moderní školy“, na kterém se obě školy významně podílely.

Dětská charta proti kyberšikaně vznikla na základě požadavků žáků, kteří její text sami s pomocí pedagogů připravili. V projektu charty proti kyberšikaně, který je organizovaný v rámci sítě středoevropských škol ACES, žáci sledovali výskyt kyberšikany na svých školách a mezi svými spolužáky a kamarády.

Děti také uskutečnily vzájemné videokonference, bloggovaly, vytvořily řadu prezentací a videí. Charta je doplněna piktogramy a bude zpřístupněna všem školám, které patří do sítě ASP UNESCO a následně pak předána všem školám UNESCO po celém světě.

Na Základní škole Lupáčova se k podpisu charty připojili téměř všichni žáci od pátých do devátých tříd.

Slavnostní podpis smlouvy proti kyberšikaně se v Černínském paláci uskutečnil za přítomnosti předsedkyně České komise pro UNESCO Heleny Illnerové, starostky městské části Praha 3 Vladislavy Hujové a jejího zástupce pro oblast školství Jiřího Matuška.

Výpis všech článků

Další zprávy

snih_IMG_3586

Žižkovská radnice pomůže s úklidem dalších chodníků

10. 12. 2010
snih_IMG_3586

Žižkovská radnice pomůže s úklidem dalších chodníků

10. 12. 2010
vanocni_vystava_1_vyrez

Prodejní vánoční výstava

13. 12. 2010
Další zprávy
Login