Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Delegace z Pekingu navštívila Prahu 3

Jako jednu ze svých zastávek po různých evropských městech si Prahu 3 vybrali představitelé pekingské čtvrti Xicheng. Významné hosty, kteří do české metropole přicestovali přímo z Londýna, přivítali v úterý 31. července na žižkovské radnici starostka třetí městské části Vladislava Hujová a její zástupce Josef Heller.

126748_51748_M_DSC00731.jpg

Načerpat nové zkušenosti a dozvědět se něco o fungování místní samosprávy v odlišném kulturním prostředí, to byly hlavní důvody návštěvy místostarosty pekingské městské části Xicheng pana Liang Changxina a jeho šestičlenného doprovodu složeného z úředníků a investorů. S představiteli Prahy 3 diskutovali na žižkovské radnici především o systému údržby místních památek a péči o historicky významné objekty.

126731_51747_M_MG_6505.jpg

„Musím říci, že zkušenosti čínských kolegů byly podstatně horší než ty naše, neboť zatímco my můžeme v péči o památky využívat kromě vlastních financí různé státní i jiné fondy, oni veškeré opravy provádějí pouze z vlastních zdrojů,“ uvedl v této souvislosti místostarosta Heller. Dalšími tématy, která se podle něj na setkání probírala, byly také investiční strategie obou městských částí a obecně i zákonná ochrana vlastnických práv majitelů pozemků v České republice.

Čtvrť Xicheng je jedním z 16 městských obvodů Pekingu. Rozkládá se na ploše více než 46 kilometrů čtverečních a žije v ní přes 1 200 000 obyvatel.

Výpis všech článků

Další zprávy

MHD_MG_6583

Pražská MHD se od září podstatně změní

09. 08. 2012
A_mano_MG_7022

Praha 3 je bohatší o novou chráněnou dílnu

10. 08. 2012
Bez obrázku

Výměna stávajícího speciálního označení vozidel

14. 08. 2012
Další zprávy
Login