Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Beachvolejbal můžete trénovat i na Vítkově

V parku na Vítkově sídlí sportovní centrum zaměřené na plážový volejbal. Navštívit ho můžete celoročně. Vítáni jsou i úplní začátečníci.

Club Sport Vítkov založil v roce 2014 beachvolejbalista Tomáš Lylo. Dnes vede areál jeho žena Irena spolu s trenérem a manažerem Jakubem Jarošíkem. Klub sice stojí především na členské základně dětí a mládeže, prostory poskytuje ale i sportovcům z jiných odvětví a zájemcům, kteří s plážovým volejbalem teprve začínají. „Chodí k nám děti i dospělí, kteří se mnohdy věnují úplně jiným disciplínám. Baví je, že si tu vyzkoušejí pohybovou všestrannost i základy plážového volejbalu. Lákavé může být i setkání s Markétou Slukovou, která se sem občas ráda vrací trénovat,“ upozorňuje na přítomnost špičkové volejbalistky Irena Lylová.

Nábor dětí probíhá většinou celoročně, kapacity na další pololetí jsou ale tentokrát plné. Přípravy na letní sezónu jsou už v plném proudu. „V průběhu května máme v plánu připravit kurty, chystáme i turnaje a přes léto tři příměstské tábory. Nově zařazujeme taky příměstské soustředění pro děti z výkonnostních skupin,“ upřesňuje plány Jakub Jarošík. Zároveň dodává, že členové klubu můžou během roku absolvovat například souboj areálů s Beachklubem Pankrác nebo Pražskou junior beachligu.

Provoz sportoviště je celoroční, přes zimu tu funguje nafukovací hala. K dispozici je i klubovna, kde můžou členové po namáhavém výkonu doplnit energii. Klub průběžně investuje do rozšiřování areálu a zkvalitňování zázemí. Využívá k tomu i dotace od třetí městské části. „Zhruba 80 % našich členů je ze Žižkova a je to znát. Díky tomu se nám v posledních letech podařilo vybudovat sportovní komunitu přátel, která má zájem se sdružovat a pomáhat v budování klubu,“ říká Lylová. Přesvědčit se o tom můžete sami. Rezervační systém najdete na stránkách sportvitkov.cz

Sdílet:

Vavřinec Novotný

18. 05. 2023

Výpis všech článků

Další zprávy

projektil knihovna zizkov 289 f   web

Knihovny na Trojce myslí i na seniory

19. 05. 2023
IMG 4140

Parukářka bude hostit jubilejní pivobraní

22. 05. 2023
Snímek obrazovky (24)

Komunitní akce s názvem Reuse den/ Swap na Trojce 

23. 05. 2023
Další zprávy
Login