Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Vítejte na Praze 3

Vážení návštěvníci Prahy 3, 

pokud jste se rozhodli zažít Prahu autentickou, nezkaženou, plnou příběhů, které každodenně píší sami její obyvatelé, pak jste na správném místě. Praha 3 zahrnuje nejen jedno z kdysi největších českých měst — Žižkov, ale také části historických pražských čtvrtí Vinohrady, Strašnice a Vysočany.

Možná se to na první pohled nezdá, ale právě na Trojce najdete spoustu památek, které do jisté míry psaly dějiny umění anebo historii — od chrámů s kubistickými či secesními křivkami přes rondokubismus až po Národní památník na Vítkově s jednou z největších jezdeckých soch na světě. Žižkov dal světu jediného českého laureáta Nobelovy ceny za literaturu Jaroslava Seiferta, ale také jednu z nejpřekládanějších českých knih, o niž se zasloužil Jaroslav Hašek — Příběhy dobrého vojáka Švejka.

Kouzlo Prahy 3 tkví v úžasné mozaice nevšedních osobností, architektury, patriotických tradic a atmosféry, a proto se pro něj vžila přezdívka pražský Montmartre.

Těšíme se na setkání s vámi.

Předtím než přijedete…

Průvodce P3

  • zastavte se ve svém knihkupectví pro průvodce Praha 3 od vydavatelství Freytag-Berndt (v distribuci po celé CZ a SK) pro základní přehled zajímavých míst a událostí.


naučná stezka

  • podívejte se na naučnou stezku, u které můžete strávit třeba hodinu anebo klidně celý den


  • naplánujte si se svou rodinou zábavnou soutěžní hru Pátračka, kterou si můžete bez objednání kdykoliv zdarma vyzvednout v Infocentru Prahy 3 na adrese Milešovská 1 (metro nám. Jiřího z Poděbrad) v otevírací době po—pá 8—18 h, so 8—14 h.


Žižkov 1881-1922

  • naplánujte si návštěvu historické budovy žižkovské radnice se stálou expozicí Žižkov 1881–1922 v otevírací době po—pá 10—20 h.

Expozici si můžete prohlédnout také online.


divadlo icon

  • podívejte se na programy našich kulturních zařízení:

Žižkovské divadlo Járy Cimrmana

Atrium na Žižkově

KC Vozovna


soundcloud icon

  • poslechněte si podcasty věnované Praze 3

Infocentrum Praha 3 logo

Až budete u nás...

Pražský Montmartre logo

  • zastavte se v Infocentru Prahy 3 na adrese Milešovská 1 (metro nám. Jiřího z Poděbrad) v otevírací době po—pá 8—18 h, so 8—14 h. Najdete tu zdarma kulturní mapu Prahy 3 Pražský Montmartre, galerii a spoustu suvenýrů a knih souvisejících s Prahou 3. Prohlédněte si kompletní seznam s ceníkem.


Trhy na Jiřáku logo

  • zajděte na trhy na Jiřáku (metro a tram nám. Jiřího z Poděbrad), dejte si kávu nebo sklenku vína a pokochejte se krásou Plečnikova kostela Nejsvětějšího srdce Páně – otevírací doba st—pá 8—18 h, so 8—14 h. 

Login