Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Miroslav Tvrdek

přednosta Kliniky plastické chirurgie FN Královské Vinohrady

* 18. srpna 1950, Praha

208028_102633_x91_tvrdek.jpg

Miroslav Tvrdek patří k našim předním specialistům v oboru plastické chirurgie. Od roku 1981 pracuje na klinice plastické chirurgie FN královské Vinohrady.

Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze vystudoval v letech 1969 až 1975. V roce 1979 získal atestaci 1. stupně z chirurgie 1979, o pět let později pak atestace z plastické chirurgie. Habilitační práci obhájil v roce 1991.

Po studiích začal pracovat na chirurgickém oddělení nemocnice v Mostě, kde zůstal tři roky.  Poté přešel do Ústavu experimentální medicíny při ČSAV, následně pak na Kliniku plastické chirurgie FNKV, kde pracoval v letech 1981–1985 jako sekundární lékař, v letech 1985 až 1991 působil jako ordinář pro mikrochirurgii a od roku 1992 je přednostou kliniky.

Působí v několika odborných společnostech, je např. předsedou České společnosti plastické chirurgie, člen výboru České společnosti estetické chirurgie či mezinárodní společnosti IPRAS, ASPRS a ICS. Vyučuje také na 3. lékařské fakultě UK a je autorem a spoluautorem více než 80 publikací.

Absolvoval stáže na řadě významných pracovišť plastické chirurgie v zahraničí. Po návratu z půlroční stáže v roce 1983 v Tokiu zavedl mikrochirurgické operační techniky. Odborníky v celé republice zasvětil do pravidel uchovávání oddělených částí těla. Jako první v republice přišil oddělenou ruku v předloktí. Věnuje se nejen poúrazovým replantacím, ale zavedl i mikrochirurgické postupy ke tkáňovým přenosům. Tím došlo k významnému zkrácení doby léčby a zvýšení její úspěšnosti. Jeho profesionální kvality oceňují odborníci v Japonsku, Německu, Velké Británii, Číně a USA.

Je šéfredaktorem mezinárodního časopisu plastické chirurgie – Acta Chirurgiae Plastice a autorem více než 80 článků a kapitol v odborných časopisech a jiných publikacích. Je předsedou České společnosti plastické chirurgie J. E. Purkyně.

Výpis všech článků

Další osobnosti v knize cti

Bez obrázku

Jana Drexlerová

26. 10. 2010
Bez obrázku

Lubomír Novák

13. 04. 2011
Bez obrázku

Eduard Marek

09. 08. 2011
Login