Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Jana Seifertová - Plichtová

dcera spisovatele, básníka a novináře Jaroslava Seiferta, překladatelka z francouzštiny

Saifertova_kniha_cti1Dne 11. října roku 1984 převzala prestižní Nobelovu cenu za literaturu v zastoupení za nemocného otce z rukou švédského krále Karla IV. Gustava.

Paní Seifertová bydlí stále v domě svých rodičů nedaleko Ladronky a snaží se jeho prostředí uchovat i nadále v pietní atmosféře.

Saifertova_kniha_cti2Každoročně se účastní festivalu poezie a přednesu Seifertovy Kralupy, který se koná v Kralupech nad Vltavou, kde je Jaroslav Seifert pohřben.

Paní Seifertová významně přispěla svou osobní účastí k realizaci památníku svého otce na Žižkově. Jedná se o unikátní plastiku od sochaře Jana Roitha ve tvaru rotující bronzové stuhy vztyčené k obloze.

Důvodem k zápisu do Knihy cti  bylo především celoživotní uchovávání odkazu Jaroslava Seiferta a podpora vybudování jeho památníku v Praze 3.

Výpis všech článků

Další osobnosti v knize cti

003

Olga Fierzová

17. 05. 2017
_DSC5591001

Ludmila Mojžíšová

29. 11. 2017
_MG_8024

Theodor Pištek

06. 12. 2017
Login