Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Jana Seifertová - Plichtová

dcera spisovatele, básníka a novináře Jaroslava Seiferta, překladatelka z francouzštiny

Saifertova_kniha_cti1Dne 11. října roku 1984 převzala prestižní Nobelovu cenu za literaturu v zastoupení za nemocného otce z rukou švédského krále Karla IV. Gustava.

Paní Seifertová bydlí stále v domě svých rodičů nedaleko Ladronky a snaží se jeho prostředí uchovat i nadále v pietní atmosféře.

Saifertova_kniha_cti2Každoročně se účastní festivalu poezie a přednesu Seifertovy Kralupy, který se koná v Kralupech nad Vltavou, kde je Jaroslav Seifert pohřben.

Paní Seifertová významně přispěla svou osobní účastí k realizaci památníku svého otce na Žižkově. Jedná se o unikátní plastiku od sochaře Jana Roitha ve tvaru rotující bronzové stuhy vztyčené k obloze.

Důvodem k zápisu do Knihy cti  bylo především celoživotní uchovávání odkazu Jaroslava Seiferta a podpora vybudování jeho památníku v Praze 3.

Výpis všech článků

Další osobnosti v knize cti

003

Olga Fierzová

17. 05. 2017
_DSC5591001

Ludmila Mojžíšová

29. 11. 2017
_MG_8024

Theodor Pištek

06. 12. 2017
Login