Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Dagmar Hazdrová

hlasatelka

Paní Hazdrová, narozena 20. 12. 1933 v Chrudimi je dlouholetou obyvatelkou Žižkova. Absolvovala reálku v Chrudimi a Státní jazykovou školu v Praze. V letech 1961-1969 byla hlasatelkou celostátní rozhlasové stanice Hradec Králové, a po vítězství v hlasatelské soutěži, na třetinu úvazku také externí hlasatelkou vysílání v Praze.

Při srpnové okupaci v roce 1968 byla jedním z hlasů, které mohli posluchači v těchto vypjatých dnech z přijímačů slyšet, od noci 21. srpna seděla za mikrofonem bez vystřídání 62 hodin. Královohradecké vysílání pokračovalo díky vlnám a vysílací frekvenci poskytnutých mnichovskou Svobodnou Evropou.

Po kádrových prověrkách po srpnu 68 musela z Českého rozhlasu odejít a dlouho byla za své postoje perzekvována. První dva roky marně sháněla jakoukoli manuální práci, pod cizím jménem za honorář rozepisovala texty, překládala technickou dokumentaci, pracovala jako myčka nádobí, uklízečka a sanitářka. Po roce 1989 moderovala první tři Všesokolské slety na Strahově, začala opět spolupracovat s pražským rozhlasem i s Českou televizí, kde přes dvacet let četla komentáře k zahraničním přírodním snímkům, namlouvala portréty slavných osobností, i naučné a vzdělávací cykly.

Její hlas slyší cestující v pražských tramvajích i autobusech, na více než čtyřech tisících zastávkách po celé Praze, autobusových stanicích v Beskydech, Jeseníkách, v Ústí nad Labem. Natočila také ozvučení trolejbusů tramvají v Liberci a Jablonci nad Nisou. Svůj hlas propůjčila i hlášením pro nevidomé na českých poštách a v některých kulturních institucích.

V prosinci 2018 oslavila paní Dagmar Hazdrová své významné životní jubileum (85 let). Tato výjimečná událost je příležitostí k ocenění jejího celoživotního přínosu v boji za svobodu slova a práci pro společnost zápisem do Knihy cti městské části Prahy 3.

Výpis všech článků

Další osobnosti v knize cti

DSC_8961

Hana Machková

26. 03. 2018
_MG_0124

Jiří Chvála

20. 06. 2018
IMG_3361

Jiří Krampol

11. 07. 2018
Login