Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Dotazy radnímu - Jiří Ptáček

Zodpovězeno 17. 06. 2022  | zasláno 17. 06. 2022  | Marta Vrabcová

Galerie Toyen

Dobrý den, pane starosto, zajímalo by mě, jaké zdůvodnění máte na zrušení galerie Toyen, která dobře funguje od roku 2017 a rekonstrukce podzemního podlaží stála dosti velké peníze za vedení TOP O9 starostky Hujové. Zrušení galerie pod radnicí celkem chápu, protože tam přicházelo málo návštěvníků. Asi tolik bude přicházet do muzea v IC. Pro nás, kteří se zajímáme o kulturu, návštěva 1x a dost. Do galerie minimálně 1x měsíčně, pokud tam vystavovala známá osobnost, i vícekrát. Je nás opravdu hodně, kteří sdílí stejný názor, ale moc dobře vím, že pro co se Rada rozhodne, tak to bude. Předem děkuji za odpověď. Marta Vrabcová

Odpověď radního, 17. 06. 2022

Vážená paní Vrabcová, v první řadě bych rád uvedl, že se nejedná o zrušení prostoru jako takového. Naopak bude třeba investovat do oprav, jelikož pod tou pěknou slupkou ze sádrokartonu prosakuje voda a stav se postupně zhoršuje. To je věc, která je teď nejvíce aktuální. Současně máte pravdu, že se zvažuje instalace stálé výstavy ve stylu "Žižkovského muzea". Stálá expozice Žižkov 1881-1922 v Galerii pod radnicí zachycuje období do roku 1922. Naopak v IC na Jiřího z Poděbrad bychom se chtěli věnovat celému území Prahy 3 a to od zmíněného roku 1922 až do dnešních dní. Expozice by měla být zaměřena na veřejnost a základní školy jako součást výuky. Provoz by samozřejmě byl slučitelný s besedami a s programem v takové podobě, jako je zde dnes.
Dovoluji si také zmínit, že Praha 3 prostřednictvím příspěvkové organizace ZA TROJKU provozuje Atrium na Žižkově, jehož součástí je další galerie financovaná z rozpočtu Prahy 3.

Máte jiný dotaz na radního?

Pokud jste v dotazech nenalezli žádnou otázku na téma, které Vás trápí či zajímá, neváhejte zaslat Váš vlastní dotaz.

Jak to funguje?

Zaslat nový dotaz
Login