Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Dotazy radnímu - Jiří Ptáček

Zodpovězeno 08. 07. 2022  | zasláno 08. 07. 2022  | Dominik Hurek

Bezpecnost a poradek - zastavka TRAM Viktoria Zizkov

Dobry den, prosim o info zda-li (ne)planujete zvysit bezpecnost a cistotu na frekventovane zastavce TRAM "Viktoria Zizkov" a v jejim okoli? Pristresek u zastavky je trvale "okupovan" bezdomovci, kteri neustale konzumuji alkohol a odpadky pohazuji kolem a dokonce v pristresku vykonavaji i potrebu... Celodenni i nocni akce policie zamerene na toto misto by velice pomohly. Rovnez oba nastupni ostruvky i okoli by zaslouzilo poradne vycisteni vapkou, dezinfekci a vice kosu na odpadky. Zaroven by bylo treba aby byl prostor trvale monitorovan a hlidky MP vyjizdely automaticky... Dekuji za zpetnou vazbu.

Odpověď radního, 08. 07. 2022

Dobrý den,
tohle je dotaz spíše na představitele městské policie a pochopitelně jej předám do rukou pana ředitele Machoně, který má na starosti Prahu 3.

Za sebe si dovolím několik poznámek.

1) V celé této oblasti je od 1. července vyhláškou Prahy zakázána konzumace alkoholu na veřejnosti. Praha 3 sem tuto lokalitu zařadila kvůli problému, který popisujete.

2) Dohled nad dodržováním vyhlášky má zajistit městská policie. Problém však je, že městská policie nepodléhá starostovi, ale podléhá primátorovi. Tuhle skutečnost většina starostů v Praze kritizuje.
Před 14 dny sněm pražských starostů přijal můj návrh a vyzval Radu hlavního města Prahy, aby upravila "Organizační řád městské policie" a posílila pravomoce městských částí vůči strážníkům.
Před lidmi za strážníky odpovídají starostové už dnes. Pomohlo by, kdyby tomu tak bylo i na papíře.
Více se dočtete zde - https://jiriptacek.com/aktuality/540031337a6066be0c92d63e6da66574

3) Problematická je nejen zmíněná zastávka ale celý park RADOST. Ten patří soukromému vlastníkovi. S ním jsme se před dvěma měsíci domluvili na spolupráci a chceme vyhlásit ideovou soutěž na řešení tohoto místa dle standardů České komory architektů.
Více se dočtete zde - https://jiriptacek.com/aktuality/3ad2a569e0f5b19db153afe7dd4b091e

4) Kamera, kterou zmiňujete, na místě dnes již je. Instalovali jsme ji na protější budovu úřadu. Je to otočná kamera s vysokým rozlišením a možností přiblížení. Městská policie na ni vidí. Budu je urgovat.

Obecně je třeba mít na paměti, že skutečnost, že někdo sedí na zastávce, nevoní a nepůsobí čistě, není nic nelegálního. Žádný zákon neumožňuje takové lidi vykázat z místa, dokud nejsou přistiženi při páchání nějakého konkrétního přestupku. Nicméně jak jsem psal, konzumovat alkohol se zde nesmí a strážníci by to měli více řešit.

S pozdravem,
Jiří Ptáček, starosta

Máte jiný dotaz na radního?

Pokud jste v dotazech nenalezli žádnou otázku na téma, které Vás trápí či zajímá, neváhejte zaslat Váš vlastní dotaz.

Jak to funguje?

Zaslat nový dotaz
Login