Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Přeskočit na hlavní obsah

Žižkovské mezidvorky 2022

11. ročník multižánrového sousedského festivalu oživí v sobotu 21. května skryté vnitrobloky, zahrádky, pavlače a náměstí Prahy 3.

Žižkovské mezidvorky se po dvou podzimních ročnících opět vrací na přelom jara a léta, letos festival proběhne v sobotu 21. května.


žižkovské mezidvorky

Program

1. VinCaffé
Blahníkova 610/3

16:00, 18:00 Povídání o víně, jeho pěstování a výroba
13:00 - 16:00 Dětská dílnička: zasaď si kytičku
13:00 - 19:00 výstava obrazů neoNový svět od Jasmina Dejzy
19:00 koncert v podání Jasminy Dejzy
12:00 - 18:00 Swap knížek
+
19:00 - 23:00 Afterparty


2. Yuku Music
Chlumova 222/26


3. Trash
Roháčova 146/11

prodej vybraného oblečení a tradičních ukrajinských šperků, doprovodná ukrajinská muzika (ne živá kapela), k ochutnání ukrajinské speciality, celá částka ze dvorku poputuje na pomoc Ukrajině.


4. Truhlárna
Rokycanova 136/33

13:00-14:00 výtvarná dílna pro děti pod vedením Terezie Kusbach Kolářové a Pavly Vachunové.
14:30-15:15 pohybová dílna pro děti pod vedením Terezy Lenerové.
15:30-16:30 Šimon Kubec zahraje na africký nástroj Mbira.
Ve volných mezičasech se pak můžete těšit na interaktivní hru pro děti a světelnou instalaci Netykavky od studia INITI.
We are also looking forward to the participation of Ukrainian children, translator will be there.
V průběhu celého programu bude na dvoře stánek s občerstvením.


5. Betlémská Kaple
Prokopova 216/4

13:00 Komentovaná prohlídka unikátní kubistické kaple

14:00 Najya a Luned (orientální tance, workshop pro děti) 

15:00 Honza Mašek alias Hanzík ( alternative / acoustic ) 

16:00 Josef „Bobeš“ Rössler (písně Staropražské a jiné)

17:00 Pysh Pash (soul / jazz / pop) 

Po celou dobu akce:

  • ping pong

  • freeshop - dones poklad odnes si poklad

  • stánek Asistence 

  • prodejní výstava obrazů Miloslava Řeháka, výtěžek jde na podporu Ukrajiny.


6. Dark Velvet Cafe Bar & Absinth club
Husitská 677,15

Programem se můžete kromě vystupování jednotlivých umělců těšit také na zcela volnou kreativní vsuvku, kdy autoři, ať literární, či výtvarní budou veřejně pracovat na svých dílech.

Angažovat se budou:

Jan Antonín - harlequin dekadence
Johana Opravilová - výtvarnice
Sandro Dragoj - výtvarník a pisatel
Anna Korbelová - výtvarnice
Kamil Princ - mistr dekadentního veršotepectví


7. U Habásků
Husinecká 661/29

12.30 - Cestovatelská přednáška - Řecko
14.30 - Autorské čtení - Miroslav Oupic (povídky z knihy “Mozek v plamenech” a představení knihy “Naše skvělá firma”)
15.30 - Choré vzťahy - unplugged show (rock/punkrock/rock&roll)
16.30 - Divadelní představení Divadlo Terno / Improti
17.30 - Výstava obrazů - Tiziano Marasco
18.30 - Divadelní představení Divadlo Terno / Improti
20.00 - Honoris Causa - acoustic show (gothic metal band)
21.00 - Dominik Kotyza - sólo


8. Řepánek v domečku
Jeseniova 1608/102

Nebude chybět čepované pivo a něco dobrého k jídlu  Samozřejmostí jsou i sladké a slané dobroty, domácí limonády a další dobroty jejich vlastní výroby 
.
15.00-19.00 workshop Malování na chodník a vertikální plochy se skvělou výtvarnicí Erikou Knoppovou. Kdy jindy máte možnost po sobě zanechat barevnou stopu a zapsat se do dějin výtvarného umění 

15.00−19.00 workshop tvoření z papíru od Heleny Kovářové z rodinného a kulturního centra Nová Trojka

16.00 zahájení výstavy Modřanen schule: Zvířátka v domečku  Prodejní výstava představuje retrospektivní průřez tvorbou ze světa fauny talentů z této umělecké skupiny  Koupí uměleckých děl podpoříte neziskovou organizaci Tosara, která se zabývá vzděláváním dětí v sociálně nepříznivých podmínkách.
.
17.00 koncert Mon u Mental & Wichrzhor   Bez známých tváří a hlasů by to prostě nešlo! Mít hudebníka přímo v domě nad hlavou se vyplatí. 

Celý den bude také prodejní místo oblečení @byMarketa − ulovte něco na sebe i pro děti.


9. Tachovské náměstí 288/6

12.00 otevření dvora
12:30-13:30 sousedský oběd
14:00-15:00 hry ze skautské klubovny
15:00-15:40 koncert Lípa band (Morfeas, Myrna, Noah and Anna Kurková - saxofon)
16:00-17:00 deskové hry (4-8 let)
17:00-17:30 koncert skupiny Marčík (hudební performance dvou školáků)
17:30-18:30 deskové hry (8-99 let)
19:00 zavření dvora

Po většinu času: Kavárna pod pavlačí, antikvariát knížek pro děti, antikvariát Jirky Adamovského a okénko U slovanské lípy.


10. Galerie Prokopka
Prokopova 197/9

13 - 16 h
Komentovaná prohlídka výstavy
Vladimír Kiseljov / INSIGHT
Výtvarný dílna pod vedením autora.


11. Přestupní stanice
Chelčického 890/17

12:00-19:00 Rostlinný swap
12:00-19:00 Batikování oblečení
12:00-19:00 Potisk oblečení


12. Mon Ami
Roháčova 135/20

13:00 koncert Aida Mujačić
15:00 koncert 3 Boys
16:00 koncert Leo Punk Ševelpuna
18:00 koncert Tony Rose
20:00 koncert Atlantic Cable
Doprovodná výstava “Proměny” Běla Šulcová


13. Brix Bar & Hostel
Roháčova 15


14. Drama Llama
Koněvova 1131/88

Po celý den: Rande naslepo s knihou
Po celý den: Výstava ve sklepě
Po celý den: Pizza z kamenné pece od Petra Špejzla
13.00 - 16.00 Výtvarná dílna pro děti, povede Tereza Jedlička
16.00 - 17.00 Čokoládová fontána pro děti
17.00 - Koncert Ježkovy voči
21.00 - 1.00 After párty Oldies


15. Cíl bar
Husitská 192/45


16. MoBar
Husinecká 715/22

po celý den:

  • namotej si cukrovou vatu

  • grilované speciality od pana Mo

Makers market:

  • malované hrnky a jiné řecké drobnosti crazy.about.greece.in.prague

  • krejčovský salón JO fashion

  • japonské pečivo a jiné dobroty Nippan bakery

  • upcyklované šperky z kávových kapslí Zuzi.Smi

  • designové doplňky Shoom

  • dřevěné výrobky Woombaka

  • dřevěné svíčky a esenciální oleje Popidtynom

  • pletené oblečení Tulip Atelier

koncerty:
14.00 - 15.00 koncert Ron Soliz Rudón - kubánské rytmy
15.30 - 16.30 koncert Justin Brieno - reggae, punk, indie, surf rock
17.00 - 18.00 koncert Bobova Diéta
18.30 - 19.30 koncert Roman Vičík/Syn smrti - folk, elektro folk


17. Ponec - divadlo pro tanec
Kostnické náměstí
17:00 - představení Škatulení


18. Střední ScioŠkola
Prokopovo náměstí 100

sprejování na zeď, hraní stolního fotbálku, přednes autorské poezie, hra na hudební nástroje a samozřejmě občerstvení. Jídlo a pití i s veganskými alternativami si můžete užít v naší chillzóně


19. art re use
Chlumova 8/267

15.00 - 17.00 obří zahrada s Jakubem Plachým (květinové kulisy a graffity)
18.00 - 20.00 Kosmo Nauty - instalace a workshop
Xafika: Artmap a Xao / galerie & knihkupectví - To nejlepší z knih pro děti i jejich rodiče z Čech i ze světa. Grafiky, tisky, autorské knihy.

Sdílet:

Anežka Hesová

17. 05. 2022

Výpis všech článků

Další zprávy

Podpis Memoranda

Na rozvoji parku před stadionem bude radnice spolupracovat s Domem Radost

17. 05. 2022
zapis-MS-ilustracni

Výsledky zápisu do MŠ dětí trvale žijících v ČR a dodatečné zápisy pro děti z Ukrajiny

20. 05. 2022
IMG 9918

Odhodláni položit život za smrt tyrana a za národ — 80. výročí heydrichiády

20. 05. 2022
Další zprávy
Login