Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Vyvěšením vlajky si žižkovská radnice připomene vstup ČR do NATO

Česká republika se společně s Maďarskem a Polskem stala členem NATO 12. března 1999. Do Severoatlantické aliance vstoupily tyto země z „východního bloku“ jako první. Žižkovská radnice si tuto událost připomene vyvěšením vlajky NATO.

natoPřesně ve 12:00 zavlaje vlajka NATO v úterý 12. března z oken žižkovské radnice. Praha 3 si připomene výročí vstupu České republiky do NATO, kdy se naše země stala součástí spojenectví se Západem. Tomáš Mikeska jako zástupce radnice byl 12. března 1999 přítomen u slavnostního ceremoniálu v Obecním domě, kdy ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová a prezident Václav Havel oficiálně oznámili přistoupení České republiky do NATO.

Tehdejší a nynější místostarosta Tomáš Mikeska uvedl: „Prožil jsem čtyřicet let v době komunismu, zažil jsem útlak ze strany režimu a okupaci Československa ze strany Varšavské smlouvy v roce 1968. 12. březen byl jeden z nejšťastnějších dnů v mém životě.“

Česká republika prošla úspěšně jako první v roce 1997 prvním kolem své připravenosti. Na summitu v Madridu bylo téhož roku rozhodnuto, že naše země může zahájit vstupní pohovory. Poslanecká sněmovna schválila 15. dubna 1998 přistoupení ČR do NATO a 30. dubna bylo přistoupení schváleno Senátem Parlamentu ČR. 12. března roku 1999 se Česká republika stala oficiálním členem NATO a od té doby je plně zapojena do všech činností i misí Aliance.  

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG_0602

Pražské poetické setkání na Trojce zná postupující do krajského kola

15. 03. 2019
J

Atletický oddíl SK ZŠ Jeseniova má za sebou nejúspěšnější sezónu ve své historii

19. 03. 2019
ulita_na_zahrade_thumb

Praha 3 schválila dotace pro rok 2019

19. 03. 2019
Další zprávy
Login