Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

V Galerii Toyen můžete nově vidět expozici Je mi 100 let

V Galerii Toyen byla slavnostně zahájena expozice Je mi 100 let. Její součástí je i venkovní expozice o histori VOŠUP a SUPŠ na Jiřáku.  

Vystavenými pracemi svých známých a úspěšných absolventů slaví sto leté výročí založení Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola v Praze 3.

Výstava Je mi sto let je oslavou kontinuální existence pražské Vyšší odborné školy uměleckoprůmyslové (VOŠUP) a Střední uměleckoprůmyslové školy (SUPŠ) v Praze 3 – „Žižkárny“, která byla založena roku 1921. „Jejím cílem je ukázat rozmanitost všech zde vyučovaných oborů. A to jak na dílech vzniklých v průběhu studia, tak na následné tvorbě jejích aktivních absolventů. Vždyť hlavním smyslem našeho úsilí není jen vzdělat studenty v oboru, který si ke studiu vybrali, ale především nadchnout je pro rozšiřování a postupné rozeznávání vlastních schopností. Posílit jejich zdravou sebedůvěru a spolu s ní i chuť vydat se do různých směrů. Zde vystavené práce absolventů: Františka Skály, Daniela Pitína, Barbory Škorpilové, Reného Šulce, Karla Glogra, Matěje Činčery, Pavla Morávka a Filipa Mirbauera to myslím jasně dokládají“, říká kurátor výstavy Matěj Lipavský. 

Žižkárnu s Prahou 3 pojí nejen její sídlo, ale i společná intenzivní spolupráce. Její studenti a pedagogové se například podíleli na výrobě Žižkovského betlému a masopustních masek v nadživotní velikosti. Praha 3 o prázdninách zdarma poskytuje výstavní prostor studentům a čerstvým absolventům Žižkárny v Galerii Toyen v Infocentru Prahy 3. Také zde pravidelně vystavuje řada umělců, kteří tuto školu vystudovali nebo na ní působí.

Součástí výstavy je i venkovní expozice o historii Vyšší odborné školy uměleckoprůmyslové a Střední uměleckoprůmyslové školy na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Obě expozice jsou k vidění do 28. října 2021.

Sdílet:

Text Zuzana Křížková, foto Eliška Stodolová

05. 10. 2021

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG 3168 (2)

Pravidla pro podzimní street gardening

06. 10. 2021
včelí úly

Včelí úly na radnici prošly údržbou před zimou

12. 10. 2021
Praha 3 vysoutěžila podobu nové školy v Jeseniově ulici - vizualizace zahrada

Známe novou podobu školky v Jeseniově ulici

13. 10. 2021
Další zprávy
Login