Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Radnice investovala do oprav chodníků i cest na Pražačce

Nové dlážděné chodníky rostou v Praze 3 jako houby po dešti. Jen za prvních šest měsíců letošního roku pokryly černobílé mozaiky přes 6000 metrů čtverečních chodníkových ploch. Nový povrch ale dostala také vyhlídková trasa podél sportovního areálu na Pražačce, která začala sloužit veřejnosti na konci června.

Opravy poškozených chodníkových ploch jsou jednou z priorit třetí městské části. Jestliže v loňském roce vyšly žižkovskou radnici jejich rekonstrukce na 15 milionů korun, za prvních šest měsíců letošního roku Praha 3 do této oblasti investovala více než dvojnásobek. Nového povrchu se tak dočkalo celkem 6070 metrů čtverečních chodníkových ploch.

„Chodníky jsou sice v majetku TSK, ale městská část jejich opravy dotuje, protože jejich stav považujeme za neuspokojivý,“ uvedl zástupce starostky pro dopravu Ondřej Rut. Po novém dláždění se tak dnes mohou procházet obyvatelé ulic Za Žižkovskou vozovnou, Radhošťská, Husinecká, Strážní, Rokycanova, Hájkova, Roháčova, Žerotínova nebo Na Hlídce. V červenci se pak nových povrchů dočkají také chodníky v Perunově ulici.

„Uvedené úseky byly financovány plně z rozpočtu městské části Praha 3, jednak z prostředků neproinvestovaných v roce 2013, jednak z částky zařazené do rozpočtu v letošním roce,“ vysvětlil vedoucí odboru technické zprávy a investic Jiří Louša s tím, že celkem tak radnice za opravy 13 úseků městských chodníků zaplatila více než 30 milionů korun.

Příslušní úředníci přitom už dnes pracují na seznamu dalších lokalit, kde by měly opravy chodníků rovněž proběhnout. Všechny požadavky na rekonstrukce chodníků, které přicházejí od obyvatel Prahy 3, jsou podle představitelů radnice zařazovány do seznamů. V průběhu léta pak bude zdokumentován a posouzen stav těchto lokalit a po vyhodnocení se začnou nejvíce postižená místa opravovat.

Dobré výhledy na Pražačce

Od začátku července mohou obyvatelé Prahy 3 využívat také nově zrekonstruovanou vyhlídkovou trasu pro pěší a cyklisty, která vede od ulice Nad Ohradou podél sportovního areálu Pražačka až po ulici Za Žižkovskou vozovnou. „Revitalizace tohoto úseku je první fází projektu, který propojí cyklotrasu vedoucí z Vítkova přes most na Ohradě s úsekem, který vede kolem areálu na Pražačce a pokračuje k zahrádkářským osadám Na Balkáně a dále směrem ke Kyjskému rybníku a na Černý Most či do Klánovického lesa,“ popsal zástupce starostky Rut.

Trasa, která prošla v minulých měsících kompletní rekonstrukcí, byla nově doplněna o nezbytný mobiliář v podobě laviček, odpadkových košů a nového osvětlení. Při přestavbě bylo pamatováno také na nejmenší návštěvníky, kteří si tu budou moci zadovádět na novém hřišti určeném pro děti od 3 do 6 let. Vytvoření atraktivní odpočinkové zóny, které zahrnovalo také novou výsadbu dřevin a drobné terénní úpravy, vyšlo městskou část na 3 miliony korun (bez DPH).

Výpis všech článků

Další téma měsíce

ano_ne

Měly by rychlost aut v obcích snižovat především stavební úpravy komunikací?

06. 08. 2014
Bez obrázku

Přijďte k referendu o Parukářce

05. 09. 2014
ano_ne

„Je podle vás k záchraně Parukářky potřebné referendum?“

05. 09. 2014
Login