Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Sousedé si pomáhají. Infocentrum Prahy 3 koordinuje dobrovolnickou pomoc seniorům

Projekt Prahy 3 Sousedé si pomáhají vznikl ve spolupráci s Novou Trojkou a farností u kostela Nejsvětějšího Srdce Páně. Infocentrum Prahy 3 koordinuje dobrovolníky a požadavky seniorů. Dobrovolníci pomáhají seniorům z Prahy 3 s nákupem potravin a léků nebo s vyzvednutím zásilky. Senioři i dobrovolníci se hlásí na Zelené lince 800 163 163.

Sousedé si pomáhají. Infocentrum Prahy 3 koordinuje dobrovolnickou pomoc seniorům — fotoProjekt dobrovolnické pomoci seniorům navazuje na úspěšnou činnost Krizového centra z jarní koronavirové vlny. „Senioři patří stále mezi nejohroženější skupinu našich občanů. Díky spolupráci s organizací Nová Trojka a farností u kostela Nejsvětějšího Srdce Páně Praha-Vinohrady se jim snažíme současnou situaci ulehčit,“ vysvětluje starosta Prahy 3 Jiří Ptáček. „Děkujeme dobrovolníkům, sousedské solidaritě a všem, kteří pomáhají,“ uzavírá.

Služba je určena občanům Prahy 3. Seniorům, kterým je nad 65 let, osamělým seniorům pobírajícím starobní důchod nebo invalidní důchod a zdravotně handicapovaným. Mohou si zažádat například o pomoc s nákupem potravin a léků, drogistického zboží, vyzvednutím zásilky, doprovodem k lékaři nebo vyvenčením psa. Infocentrum Prahy 3 eviduje žádosti seniorů a koordinuje realizaci dobrovolnické pomoci.

Na Zelenou linku 800 163 163 se mohou obrátit jak senioři s žádostí o pomoc, tak dobrovolníci, kteří ji nabízejí.

Zuzana Křížková

Sdílet:

Martin Šejnost

05. 11. 2020

Výpis všech článků

Další zprávy

Školení-kuchřek-thumb

Seznam školních jídelen v Praze 3, které vydávají dotované obědy pro své žáky na distanční výuce

06. 11. 2020
stromy parukářka

Nové stromy na Parukářce

09. 11. 2020
foto2 thumb

SK Jeseniova slaví úspěchy v atletice

09. 11. 2020
Další zprávy
Login