Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Slavnosti jahod: Kuchař s michelinskou hvězdičkou bude vařit na tržišti knedlíky pod dohledem CNN

To na farmářském tržišti na Jiřáku ještě nebylo. V rámci jahodových slavností zde v sobotu 16. června bude vařit jahodové knedlíky jeden ze dvou tuzemských držitelů nejprestižnějšího světového ocenění pro kuchaře - michelinské hvězdy. Šéfkuchař pražského hotelu Alcron Roman Paulus si totiž farmářské trhy Prahy 3 vybral jako místo, kde bude pro CNN natáčet dokument o české metropoli.

Roman PaulusPřichystaný bohatý program s dílnami, divadlem, tancem a hudbou, který bude provázet začátek sezóny jahod společně se specialitami z tohoto ovoce, bude rozšířen a nečekaný zlatý hřeb. Postará se o něj sympatická česká kuchařská superstar Roman Paulus se štábem americké zpravodajské televizní stanice CNN. Ten v těchto dnech točí v Praze dokument o české metropoli. Prahou v něm bude provázet diváky mimo jiné také známý šéfkuchař vyhlášené restaurace Alcron hotelu Radisson Blu. A Roman Paulus se rozhodl, že kulinářský rozměr stověžatého města představí americkým divákům právě v kulisách jednoho z nejvyhledávanějších českých farmářských tržišť. Bude zde vařit oblíbenou lahůdku malých i velkých labužníků – jahodové knedlíky.

„Je to pro nás čest, že si Roman Paulus s americkým zpravodajským štábem vybral právě farmářské tržiště na Jiřáku. I když musím neskromně dodat, že to není až takové překvapení – z farmářského tržiště, celého náměstí i jeho okolí se začíná stávat vyhlášené gastronomické centrum celopražského významu,“ uvedl zástupce starosty pro kulturu Pavel Sladkovský.


Kdo je Roman Paulus

Šéfkuchař hotelu Radisson Blu Alcron, který letos v březnu obdržel světové prestižní ocenění - michelinskou hvězdu.

Svou kariéru začínal v 90. letech minulého století v rakouských restauracích, odkud se v roce 1999 přemístil do známého hotelu Savoy v Londýně. Půl roku poté vařil na známé zaoceánské lodi Queen Elisabeth II. Po návratu v roce 2000 již začal pracovat pro hotely Hilton, nejprve ve Vídni a od roku 2002 v Praze. Na jaře 2008 přijal nabídku postu šéfkuchaře v hotelu Alcron.

Roman Paulus prošel mimo jiné The Emirates Academy of Hospitality Management, která je odnoží nejznámější hotelové školy světa Ecole Hoteliere de Lausanne. Rovněž absolvoval stáže v restauracích oceněných michelinskou hvězdou (La Pergola v Římě či Maison du Boeuf v Bruselu).

Výpis všech článků

Další zprávy

pad_osoby_ze_skaly

Bezpečné prázdniny

12. 06. 2012
nova_rada_MG_4993

Zastupitelstvo zvolilo novou vládu z koalice TOP 09, ČSSD a ŽnS

12. 06. 2012
Bez obrázku

Usnesení rady č. 369 ze dne 30.5. 2012

13. 06. 2012
Další zprávy
Login