Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Rozklikávací rozpočet umožní občanům do detailu sledovat hospodaření městské části

Jak hospodaří městská část Praha 3, mohou nyní sledovat její obyvatelé do nejmenších podrobností. Žižkovská radnice v rámci transparentnosti spustila „rozklikávací rozpočet“, který je obecně považován za jeden ze základních nástrojů veřejné kontroly hospodaření. „Rozklikávací rozpočet“ umožní každému průběžně sledovat plnění plánovaných příjmů i výdajů a také významně usnadní orientaci v hospodaření radnice.

347254_184376_rozklikacaci_rozpocet.png

Občané mají při prohlížení rozpočtu přístup k úplně stejným datům jako pracovníci úřadu a mohou se „prokliknout“ až na konkrétní paragraf či položku. Mají přehled o celkovém přehledu výdajů, příjmů a financování. Sledovat mohou měsíční plnění či meziroční vývoj hospodaření obce. K dispozici je tu i grafické znázornění těchto dat. Aplikace je řešena tak, že lze jednoduchou formou získat informaci o tom, jak se vyvíjí rozpočet a plnění u kterékoliv položky výdajů či příjmů. Jedná se o transparentní, přehlednou a srozumitelnou formu prezentace ekonomických dat ze systému GINIS, která umožňuje sledovat hospodaření organizace z různých úhlů pohledů, zejména v oblasti rozpočtu a účetnictví. Služba slouží pomocí interaktivních, graficky srozumitelných výstupů uživatelům, managementu, i veřejnosti. Jednoduchou rozklikávací formou zobrazuje stav a vývoj rozpočtu, stav čerpání výdajů a plnění příjmů.

Online můžou občané sledovat výdaje, rozdělené na bezpečnost a veřejný pořádek, bydlení, doprava, komunální služby, kultura, sociální služby, školství, tělovýchova a zájmová činnost, veřejná správa, zdravotnictví, životní prostředí, a příjmy, rozdělené na daňové, nedaňové, kapitálové a přijaté transfery, které jsou ještě podrobněji rozepsané v hlavní nabídce.

Odkaz na „rozklikávací rozpočet“

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG_8412

Návštěvníci 1. Kantorského plesu tančili a hodnotili obrázky

04. 04. 2016
IMG_8799

Pořad „Přijďte večer k nám“ přilákal do hotelu Olšanka davy lidí

05. 04. 2016
DSC_1322

Stovky dětí změřily svoje síly v Aprílovém běhu s kuřetem

07. 04. 2016
Další zprávy
Login