Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Zuzana Čaputová: Krizová doba vždycky stvoří hrdiny

Prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová připomněla 27. května v parku Ohrada památku Čechů a Slováků, kteří položili život v boji proti nacismu.

Návštěva Prahy 3 se konala u příležitosti výročí operace Anthropoid. Co v dnešní době považujete za hrdinství?
Hrdinství může mít mnoho podob. Hrdinou nemusí být jen osoba, která se zapíše do dějin, ale mohou to být lidé, kteří na vysokém stupni profesionality v těžkých životních situacích vykonávají službu a často přitom riskují vlastní životy. Každá práce, která je veřejnou službou, je v jistém smyslu hrdinstvím.

Co podle vašeho názoru aktuálně spojuje Čechy a Slováky?
Krizová doba vždycky stvoří hrdiny. Pokud žijeme v době, která je mírumilovná, tak je nepotřebujeme. Žijeme ale v době, kdy jdeme z jedné krize do druhé. Potřebujeme proto hrdiny a je skvělá zpráva, že je nacházíme.

Jak se vám líbila Praha 3 a co vás tu zaujalo?
Do Prahy se vždycky ráda vracím. Mám ráda její atmosféru, historii a zákoutí. Slováky a Čechy spojují kromě společné historie zejména osobní vazby. I pro mě je návštěva Prahy pokaždé spojena se setkáními se starými přáteli. Narodila jsem se v Československu, a také proto se tu cítím jako doma.

Sdílet:

Anežka Hesová

01. 07. 2022

Výpis všech článků

Další rozhovory

Róna 04 foto Anežka Hesová

Jaroslav Róna: Genius loci je na Žižkově stále přítomen

02. 07. 2022
1F2A6747

Andrea Kalivodová: Chci se posouvat a nelpět na tom, co bylo

06. 03. 2023
BaraZmekova-3 (3)

Bára Zmeková: Na Žižkově jsem zažila krásná svobodná léta

03. 04. 2023
Login