Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Promluvte do budoucí podoby oblasti Ohrada — Pražačka

Praha 3 zahájila další spolupráci s Fakultou architektury ČVUT v Praze, která se zaměřuje na oblast Ohrada — Pražačka. Pro vypracování kvalitních návrhů je nezbytné znát každodenní zkušenost a názory lidí z oblasti a okolí.

Veřejné prostranství od Ohrady k Pražačce je vymezeno ulicemi Koněvova, Pod Krejcárkem a ulicí Nad Ohradou a skládá se ze tří celků: A. park na Ohradě, B. vnitrobloky a C. park na Pražačce. Plochy mají nesourodý charakter i využití, a proto je každá oblast pojímána odděleně. MČ Praha 3 se spojila se studenty a pedagogy z Fa ČVUT - ateliér krajinářské architektury a společně se bude snažit vytvořit řešení, které může sloužit jako podklad pro další fáze projektu.

V parku na Ohradě je příprava revitalizace již v běhu — aktuálně je prověřován záměr pro umístění farmářských trhů. Prostory pěti „vnitrobloků“ jsou aktuálně v úvodní fázi příprav a mapování možných záměrů. Stejně tomu je i u projektu parku na Pražačce (před školou). Probíhá především mapování možných záměrů a úvah nad jeho pojetím.

Vaše názory a každodenní zkušenosti pomohou nasměrovat proměnu prostranství tak, aby byla kvalitním a oblíbeným místem pro vás i vaše sousedy.


AnketaQR - anketa Ohrada – Pražačka

Sdílet:

Karel Světlík

16. 11. 2022

Login