Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Praha 3 vyhlašuje architektonickou soutěž na novostavbu domu sociálních služeb

Nový dům sociálních služeb v ulici Pod Lipami má poskytovat komplexní pobytovou péči pro seniory, navýšit kapacity a zajistit obyvatelům komfortní prostředí.

„Praha 3 se rozhodla připravit záměr na výstavbu nového domu sociálních služeb, protože je potřeba navýšit kapacity komplexní pobytové péče o seniory, zejména služeb Domova se zvláštním režimem. Rádi bychom klientům i zaměstnancům DSS poskytli komfortní prostředí, které bude odpovídat současným trendům a poznatkům jak v oblasti péče o seniory, tak v oblasti architektury“, uvádí Ondřej Rut, místostarosta MČ Praha 3 pro sociální oblast.

Nový objekt DSS by měl stát na místě současné budovy Ošetřovatelského domova v ulici Pod Lipami. Měl by technicky a provozně vyhovovat současným požadavkům a zároveň respektovat měřítko okolní zástavby a zachovat i velkou zahradu mezi stávajícími bytovými domy. Zástupci radnice během jara tohoto roku konzultovali zadání soutěže i s lidmi bydlícími v nejbližším okolí.

Milena Johnová, radní hl. m. Prahy pro sociální politiku a zdravotnictví, dodává: „Za mě je to příklad skvělé spolupráce s Prahou 3 a experty. Pro přípravu záměru jsme zajistili konzultaci odborníků, kteří zasednou také ve výběrové komisi. Návrh byl také projednán a doporučen komisí pro důstojné stárnutí hlavního města. Výhodou navíc bylo, že projekt byl takto projednán ještě ve stádiu architektonické studie. Díky tomu bylo snadné zohlednit úpravy podle doporučení odborníků na seniorské bydlení a péči.“

Soutěž se vypisuje jako užší, anonymní a jednofázová. Termín odevzdání soutěžních návrhů je v prosinci 2021 a bude je hodnotit porota složená ze zástupců městské části a nezávislých odborníků, kteří mají s tímto druhem staveb dlouhodobé zkušenosti. Předsedou soutěžní poroty bude architekt Michal Kohout, v porotě dále zasedne architektka Irena Šestáková, architekt Pavel Nasadil a zástupci radnice. Městská část na přípravě soutěže spolupracovala s Českou komorou architektů (ČKA) a organizací CBArchitektura. Výsledky soutěže budou veřejnosti představeny na začátku příštího roku. Soutěžní podmínky jsou dostupné na profilu zadavatele a ve věstníku veřejných zakázek.

Sdílet:

Zuzana Křížková

26. 07. 2021

Výpis všech článků

Další zprávy

1566-max-1200x1200

Sousedská sleva na divadlo pod žižkovskou věží

27. 07. 2021
214835305 349671059887461 6838564182865793334 n

Nemocnice Žižkov očkuje bez registrace

27. 07. 2021
park

Pojmenujte nový park pod Vrchem sv. Kříže

29. 07. 2021
Další zprávy
Login