Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Park pod Parukářkou se bude jmenovat Kapslovna

V anketě Prahy 3 si obyvatelé vybrali název budoucího parku. Pro travnatou plochu mezi Sauerovou a Pitterovou ulicí zvolili tradiční lidové pojmenování.

Proč Kapslovna? Z druhé strany kopce od plánovaného parku stávala továrna na střelné zápalky a náboje. Vyráběly se tu roznětky do palných zbraní, běžně označované jako kapsle. V místě budoucího parku se pak náboje zkoušely. Proto toto označení zlidovělo.

Do ankety se zapojilo 1122 lidíHlasovací systém byl navržen tak, aby na výsledku byla co největší shoda. Každý mohl hlasovat pro dva návrhy a zároveň udělit i jeden negativní hlas. Po součtu kladných a záporných bodů Kapslovna vyhrála s počtem 463 hlasů. Druhou pozici obsadil návrh park Jaroslava Foglara s rozdílem 126 hlasů. Poslední návrh park Práčat dokonce získal více záporných hlasů než kladných.

Hlasování se účastnilo více žen než mužů. Zatímco na prvenství Kapslovny se ženy i muži shodovali, druhé místo by u žen získalo pojmenování park Olgy Fierzové. Téměř polovina hlasujících byla v kategorii 31-45 let.

Celý proces začal už před prázdninami. V jejich průběhu lidé navrhovali název. Sešlo se více než 130 návrhů (některé se opakovaly). Kulturní komise z nich pak v září vybrala 5 nejsilnějších kandidátů pro hlasování. Od 11. do 24. října pak probíhalo samotné hlasování. Nový název musí ještě schválit místopisná komise magistrátu a následně rada hlavního města.

Sdílet:

Plánuj Trojku

27. 10. 2021

Výpis všech článků

Další zprávy

balíček SRŽ

Balíček pro držitele žižkovského pasu

05. 11. 2021
IMG 5039

Přijďte na výtvarný workshop na dětském hřišti Jeseniova

10. 11. 2021
foto

Na Jiřáku jsou nové bezbariérové přechody

11. 11. 2021
Další zprávy
Login