Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Nepřehledná křižovatka prošla dočasnou úpravou

Křižovatka Prokopova – Rokycanova prošla v první polovině srpna dočasnou změnou, která má zvýšit její bezpečnost. Dopravní uzel, který odborníci označili za nepřehledný, má v budoucnosti změnit svou podobu.

Než však bude konečné řešení křižovatky připraveno a projde stavebním řízením, dohodla se žižkovská radnice na společném jednání s občanským sdružením Pražské matky, dopravními odborníky a zástupci Policie ČR, že křižovatku dočasně upraví, aby byla co nejbezpečnější. „Radnice navrhla na společném jednání s občanským sdružením Pražské matky, že na křižovatku i dopravní režim v okolí (včetně školy Lupáčova) vypracuje komplexní dopravní studii, která bude východiskem pro budoucí konečné změny uvedené křižovatky. To je však proces, který mj. kvůli zákonným termínům stavebního řízení, bude trvat delší čas. Proto jsme se rozhodli provést provizorní  úpravy křižovatky, které nevyžadují stavební řízení a dočasně zvýší bezpečnost tohoto nepřehledného dopravního uzlu, jak jen to stávající situace dovoluje,“ uvedl zástupce starosty pro dopravu Pavel Sladkovský.

Na křižovatce tak došlo k převěšení semaforů, změně vodorovného dopravního značení na vozovce, přemístění nájezdové smyčky a na rohu u nebezpečného přechodu se objevil vysazený montovaný plastový obrubník, který brání ostrému odbočení vozidel z hlavní ulice do Rokycanovy a zkracuje cestu chodců přes jízdní pás.

„Není to ideální řešení, je to však rychlé maximum, které současná stavební dispozice křižovatky umožňuje,“ uvedl místostarosta Sladkovský. V průběhu září by pak měla být hotova k projednání rozsáhlá dopravní studie na řešení dopravy v okolí celé křižovatky Prokopova–Rokycanova, kterou si nechala radnice vypracovat. Dopravní odborníci, kteří studii zpracovávají, do ní měli za úkol zahrnout také podněty občanů, které radnice shromáždila v rámci rozsáhlé internetové a dotazníkové ankety.

„Pokud vše půjde hladce, věřím, že se nám podaří navrhnout tuto investiční akci ke schválení zastupitelstvem v rámci rozpočtu městské části na příští rok,“ uzavřel místostarosta Sladkovský.

Výpis všech článků

Další zprávy

dlazba_MG_1359

Radnice plánuje rekordní investice do oprav chodníků

31. 08. 2011
dlazba_MG_1359

Radnice plánuje rekordní investice do oprav chodníků

31. 08. 2011
zari_IMG_1411

Ministr školství Josef Dobeš zahájil školní rok na Lupáčovce

01. 09. 2011
Další zprávy
Login