Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Nemocnice sv. Kříže na Žižkově prochází proměnou

Kromě rozšíření služeb pro pacienty nemocnice mění komunikační koncept, chce se více otevřít veřejnosti.

V roce 2019 (po 70 letech) se provoz nemocnice na Žižkově vrátil do rukou církve, konkrétně řádu Milosrdných sester sv. Kříže k jejichž Nemocnice sv. Křížecharismatu pomoc nemocným odedávna patří. Provoz nemocnice je zajišťován společností Nemocnice Sv. Kříže Žižkov, s.r.o., která je vlastněna společně dvěma společníky, Českou provincií Kongregace Milosrdných sester sv. Kříže a společností Curafides, která je také plně vlastněna subjekty katolické církve. Nemocnice sv. Kříže disponuje ambulantní i lůžkovou částí. Stěžejní je péče následná a rehabilitační. Na Nemocnice sv. Kříže IInáslednou a rehabilitační péči, které považuje za osvědčené a standardní součásti nemocnice se chce orientovat i v budoucnu. Počítá však s jejich rozvojem. Plánuje především posílení rehabilitace a nácviku denních činností pacientů, tak, aby se mohli co možná nejdříve vracet k běžným činnostem a do svého domácího prostředí.

Důležitý je rozvoj diagnostiky a ambulantní části nemocnice. Zároveň se vedení nemocnice chce více otevřít veřejnosti a přiblížit služby a benefity, které dosud jediná nemocnice na Praze 3 přináší. „Nemocnice prochází proměnou. Její majitel investuje do rozvoje zanedbané budovy a zároveň rozšiřujeme služby pro pacienty nejen z Prahy 3. To chceme veřejnosti v následujících měsících sdělovat, proto vzniká nová PR a marketingová koncepce," říká jednatel a ředitel Nemocnice Žižkov Tomáš Krajník.

Sdílet:

Mgr. Pavel Šmída

06. 10. 2020

Výpis všech článků

Další zprávy

dobrovolnik andilek

Vyhlášení Dobrovolníka roku 2020

07. 10. 2020
121102086 3656755621022126 2792905031476402412 o02

Praha 3 si připomíná Památný den sokolstva

08. 10. 2020
Bez obrázku

Dlouhodobá jazyková podpora žáků s OMJ jako prevence školní neúspěšnosti — živý stream mezinárodní konference:

09. 10. 2020
Další zprávy
Login