Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Spravedlivá bytová politika - můj cíl

Byty vlastněné městskou částí jsou tématem neustále vzbuzujícím zájem. V současné době jsou byty přidělovány na základě rozhodnutí rady městské části po předchozím projednání a doporučení komise pro byty. Komise, zastoupena všemi zvolenými politickými subjekty, projednává žádosti o byty individuálně a řídí se názory jejích jednotlivých členů. Ti následně hlasují o přidělení bytu.

Mým prioritním cílem je zefektivnit přidělování bytů a kontrolu již přidělených bytů. V poradní skupině aktuálně zpracováváme na základě studie Koncepci sociálního bydlení, jež jasně určí kritéria pro přidělování bytů, kterými se komise bude řídit. V koncepci budou cílové skupiny seniorů, nízkopříjmových domácností, skupiny diskriminované na trhu bydlení, lidé bez domova či v aktuálním ohrožení ztráty bydlení.

Kromě tvorby tohoto klíčového dokumentu je mým dalším cílem boj proti černému nájmu a zneužívání přidělených bytů.

Chci připomenout, že občané, kteří si chtějí podat žádost o pronájem bytu, musí vyplnit formulář, doložit všechny příjmy a přiložit pracovní smlouvy. Odůvodnění - pokud je zdravotní, je nutno doložit i lékařskou zprávou.

Jsem tu pro Vás na žižkovské radnici osobně každé čtvrteční dopoledne, kdy mám vyhrazen čas jen na věci týkající se bytové politiky. Ať už chcete podat stížnost, přinést nový nápad do Koncepce bytové politiky, zjistit důvod rozhodnutí
komise či jen přijít pro radu, neostýchejte se. Jsem tu pro Vás!

David Gregor,
zastupitel za ČSSD

Výpis všech článků

Další názory zastupitelů

Haupt

Záměr, nebo neschopnost?

29. 03. 2015
ambroz_pavel

Do některých obchodů a za službami daleko

29. 03. 2015
stampach_tomas

Socha „do každé rodiny"

29. 03. 2015
Login