Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Praha 3 se stává dobrou adresou

Shodou okolností jsem přišel na řadu napsat pár vět právě do čísla, které vyjde chvíli před koncem roku 2015. Nabízí se tedy krátké ohlédnutí.

Praha 3 pokračuje v trendu, kdy se ze čtvrti s ne pro každého ideální pověstí pomalu stává tzv. dobrou adresou. Podařila se spousta pozitivních věcí, zejména při zlepšování prostředí, ve kterém žijeme. Je třeba ovšem kriticky přiznat, že jsou i oblasti, ve kterých se daří méně. Jde například o řešení problematiky nákladového nádraží, kde však máme značně omezené možnosti, neboť Praze 3 nepatří, nebo ovlivnění výstavby povolené ještě v předminulém volebním období. Hněv obyvatel v okolí těchto staveb pak neprávem dopadá i na hlavy těch, kteří s věcí nemají zhola nic společného. Opozice na Praze 3 pak těchto jevů umně využívá. Objevily se problémy, které nebyly dostatečně komunikovány a zbytečně pak docházelo k dezinterpretacím, i problémy, které nebyly řešeny tak, jak by si zasloužily. Pevně věřím, že se velká většina zainteresovaných poučila, stejně jako jsem se snad poučil já.

I v příštím roce budeme prostřednictvím grantů podporovat sportovní a volnočasové aktivity dětí a mládeže, seniorů i smysluplné projekty z jiných oblasti. Čekají nás investice do bytového fondu, který to v mnoha případech akutně vyžaduje, a pokračují investice do školských zařízení. Věřím, že rok 2016 bude úspěšný nejen pro Prahu 3, k čemuž bych chtěl přispět, ale i pro velkou většinu sousedů a trojkových spoluobčanů. Tedy všechno nejlepší do dalšího roku!

Jan Vokál
zastupitel za TOP 09

Výpis všech článků

Další názory zastupitelů

Bellu_Alexander

Jarov za knihovnu dostal kulturní centrum

21. 12. 2015
Rut

Za citlivou výstavbu v okolí Parukářky

21. 12. 2015
hronova_alena

Přání v čase vánočním

21. 12. 2015
Login