Když mobil vystřídají dobrodružné výpravy a hry
Zážitky, přátelství a dovednosti, které dětem otevřou svět mimo displeje. To všechno najdete u Hochů od Bobří řeky, kteří se scházejí v Kubelíkově ulici.
Spolek Pražská Dvojka — Hoši od Bobří řeky vznikl v roce 2018 z iniciativy bývalých členů skautského oddílu vedeného Jaroslavem Foglarem. Právě Jestřábovy výchovné metody se teď klub snaží svým členům předat. A stejně tak jim chce ukázat, že příroda má lepší grafiku než monitor. „Naši celoroční činnost provázejí pravidelné oddílové schůzky a jednodenní nebo víkendové výpravy. Můžou mít například podobu expedice po stopách dávných hledačů zlata. Vícedenní výpravy pořádáme po celé České republice, od Lužických hor až po Šumavu,“ vysvětluje vedoucí oddílu Milan Žaloudek.
Právě účast na výpravách je jednou z podmínek členství. Totéž platí pro pravidelná setkání v klubovně v Kubelíkově ulici, která jsou většinou zasvěcená hrám. Některé slouží k procvičení určitých dovedností nebo souhry, jiné pro pobavení. Děti se tu naučí například luštit šifry, vázat uzly a další praktické činnosti. Dlouhou tradici mají ve Dvojce taky městské hry. Některé z nich si přitom zahráli někdejší členové už v roce 1929. Oblíbené jsou i tematické hry — například ty spojené s legendou o Golemovi, pátráním po pašerácích starých obrazů nebo putováním po dávných oddílových klubovnách.
Nejvýznamnější akcí Hochů od Bobří řeky je tábor. „Stavba i bourání stanů jsou nedílnou součástí táborového programu a našeho výchovného záměru. Kluci si kromě her, soutěží a plnění nejrůznějších zkoušek samostatně vaří na otevřeném ohništi, jezdí na kolech pro nákupy nebo chodí pro vodu,“ dodává Milan. Pokud vás aktivity oddílu zaujaly a chtěli byste se přidat, pište na e-mail oddil@pd-hobr.cz. Další užitečné informace najdete na adrese pd-hobr.cz.