Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Informace Magistrátu hlavního města Prahy

Informace o školách, webové stránky

Informace Magistrátu hl. m. Prahy: zde


  • Ústav pro informace ve vzdělávání

Senovážné náměstí 26, 110 06 Praha 1, tel.: 224 398 107, 224 398 257,

www.uiv.cz info@uiv.cz


Disponuje adresáři všech vysokých škol, včetně šancí na přijetí u jednotlivých fakult, má přehled vyšších odborných škol, středních, základních i mateřských škol. Poskytuje informace o pomaturitním jazykovém studiu akreditovaném ministerstvem školství a seznam státních jazykových škol. Poskytuje údaje o šancích na přijetí u jednotlivých gymnázií a středních odborných škol. Vydalo publikace s podrobným přehledem SŠ, kde jsou i údaje o tom, jaká je úspěšnost absolventů konkrétních středních škol, když se hlásí na VŠ, o vybavenosti školy, požadavcích na maturanty… Má také údaje o speciálních, zvláštních a pomocných školách.

  • Centrum pro studium vysokého školství

U Lužického semináře 13, 118 00 Praha 1, tel.: 257 011 311,

www.csvs.cz csvs@csvs.cz


 
Má adresář všech vysokých škol, včetně soukromých. Vydalo publikaci Jak na vysokou školu, kde jsou ke každé fakultě velice podrobné informace o konkrétních studijních oborech a jaké mají školy požadavky.,

  • Národní ústav odborného vzdělávání

Weilova 1271/6, 110 00 Praha 10, 274 862 251,

http://www.nuov.cz poradna@nuov.cz


Přehled všech středních a vyšších odborných škol. Ke středním školám vydalo podrobnou publikaci například s informacemi o přijímacích zkouškách, školném, šancí na přijetí. K VOŠ obdobnou příručku připravuje. Na internetových stránkách najdete v odkazu Kam na školu interaktivní databázi, ve které lze školy vyhledávat podle zvoleného oboru či místa.

  • Kancelář Sdružení škol vyššího studia

Sinkulova 44, 140 00 Praha 4, tel.: 241 402 155

www.ssvs.cz karpisek@ssvs.cz


Zastřešuje vyšší odborné školy, které jsou členy sdružení, o každé má podrobné informace včetně šancí na přijetí.

  • Placená studia

Alternativou k veřejným vysokým školám jsou soukromé VŠ. Tříleté bakalářské studium stojí zhruba od 100 do 250 tisíc korun. Za peníze lze studovat i na veřejných VŠ v rámci programů celoživotního vzdělávání. Podmínky i ceny se značně liší - od 15 do 90 tisíc korun. Absolvent získá certifikát, ale při splnění náročných kritérií na studijní výsledky z nich lze přestoupit do řádného denního studia ukončovaného vysokoškolským titulem.

Studovat lze i na vyšších odborných školách - na veřejných se platí roční školné od 2500 Kč do pěti tisíc korun, na soukromých v průměru 17 tisíc korun. Využít lze i jedno až dvouletých pomaturitních studií nebo se přihlásit na jazykovou školu.

 

Výpis všech článků

Další zprávy

Bez obrázku

Analýza potřeb uživatelů sociálních služeb v MČ Praha 3

03. 06. 2008
Bez obrázku

Životní prostředí - odkazy Praha 3

04. 06. 2008
Bez obrázku

Upozornění: Podatelna z Lipanské 14 byla přemístěna do přízemí budovy radnice na Havlíčkově nám. 9

30. 06. 2008
Další zprávy
Login