Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Hudební pedagog Miroslav Blažek se zapsal do Knihy cti

V úterý 23. června studenti slavnostně zahráli z balkonu radnice na počest příchodu jejich učitele hudební výchovy, který se přišel zapsat do Knihy cti.

Návrh na zápis Miroslava Blažka do Knihy cti podali studenti ZUŠ na Hollarově náměstí (ZUŠ Učňovská). Pan Miroslav Blažek se výuce hudby věnoval většinu svého života. Na této ZUŠ působil od svých 20 let a učí tu už 46 let. V letech 1985 až 1990 současně vyučoval také na ZŠ Jiřího z Poděbrad. V roce 1990 se stal na 12 let zástupcem ředitele na ZUŠ Učňovská. Pan Blažek učil tři generace studentů z Prahy 3 i odjinud hrát na nejrůznější dechové nástroje, jako je flétna, tuba a hlavně trubka. Vede studentský fanfárový sbor, se kterým se účastní různých slavnostních akcí, především na Praze 3. Mezi studenty je velmi oblíbený. Na Žižkově nejen působí, ale taky žije. 

Do Knihy cti je zapsaný za mimořádný pedagogický přínos v oblasti hudební výchovy u příležitosti končícího pedagogického působení.

Login