Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Domino prověří pedagogy

Soutěž o nejlepší výukové programy pro interaktivní elektronické tabule

Starostka městské části vyhlásila novou soutěž DOMINO profesora Josefa Michla. Akce je určená pedagogům škol a školských zařízení působících na území Městské části Praha 3. Jedná se o klání o nejlepší výukový objekt (výukový program určený pro elektronické interaktivní tabule). Celý projekt souvisí s investicí 1,5 mil. korun, kterou městská část letos vloží do modernizace výukových prostředků na našich základních školách, zejména do nákupu interaktivních tabulí.
Slovo DOMINO užité v názvu soutěže znamená zkratku popisující požadavky, které na programy klademe: DDynamika a uživatelská příjemnost, O Originalita a grafika, M Motivace, I - Interaktivita, N - Návodnost – metodika, O Otevřenost pro změnu a ověření ve výuce.

Patronem soutěže se stal profesor Josef Michl, bývalý obyvatel Prahy 3 a absolvent základní školy Lupáčova, dnes světově uznávaný chemik, jehož badatelskou doménou jsou nanotechnologie. Profesor Josef Michl je v současnosti profesorem na univerzitě v coloradském Boulderu v USA a je také členem americké Národní akademie věd. V polovině devadesátých let byl navržen na Nobelovu cenu a v roce 2006 získal ocenění Česká hlava v zahraničí.

Spojením názvu soutěže se jménem významného českého vědce chceme nejen alespoň trochu přispět k podpoře a zviditelňování české vědy a vědců ve vědomí naší veřejnosti, ale také se domníváme, že aktivní pedagogové mohou při své náročné pedagogické práci s naší nejmladší generací prostřednictvím moderní a poutavé formy výuky přispět k objevu talentů mezi žáky našich škol, kteří budou následovníky českých vědců podobných profesoru Michlovi. A konečně dalším cílem soutěže je vytvořit databázi výukových programů.

Autoři tří nejlepších výukových programů budou městskou částí na konci června veřejně oceněni. První získá odměnu 15.000,- Kč, druhý 10.000,- Kč a třetí částku 5.000,- Kč. Oceněné práce budou zveřejněny na internetových stránkách Městské části Praha 3. Celou soutěž bude organizačně zajišťovat ZŠ Lupáčova.

Naše městská část doposud organizovala řadu soutěží pro žáky základních škol a nižších stupňů gymnázií. Letos ale zavládne nový řád a způsob vyhodnocování. Soutěže jsme rozdělili do 3 pohárů – poháru starosty pro sportovní soutěže, poháru pro vědomostní a dovednostní soutěže a poháru pro kulturně zaměřené soutěže. Městská část nechala pro tyto účely navrhnout a vyrobit nové putovní poháry. Jejich autorem je výtvarník Martin Hlubuček a poháry vyrobí sklářská huť Lukáše Šulce při Střední umělecko průmyslové škole sklářské v Železném Brodě. Škola, která získá ve všech třech pohárech nejvíce bodů, získá navíc i pohár starosty Hartiga. Karel Hartig byl prvním starostou Žižkova, a proto i pohár nesoucí jeho jméno bude mít od tohoto ročníku punc výjimečnosti a bude patřit nejvšestrannější škole. Vítěz příslušného ročníku soutěže bude zvěčněn na získaném poháru.
 
Jiří Matušek, zástupce starosty
Výpis všech článků

Další zprávy

Bez obrázku

Metropolitní univerzita Praha uspořádala konferenci o médiích

05. 03. 2009
Bez obrázku

Odpojení od systému Cestovních dokladů s biometrickými prvky

06. 03. 2009
Bez obrázku

Zateplování panelových domů ohrožuje rorýse

19. 03. 2009
Další zprávy
Login