Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Dobové fotografie představí zaniklý svět původních českých Romů a Sintů

Výstava vzácných dobových fotografií seznámí návštěvníky s bohatou a nevšední kulturou a způsobem života původních kočovných českých Romů a Sintů tak, jak skutečně vypadal v době, než podstatná většina z nich podlehla rasové nenávisti nacistů a jejich poskoků. 

zaniklý svět původních českých RomůUnikátní a dosud nepublikované archiválie ukážou podmínky života Romů za druhé světové války v tzv. Cikánském táboře Lety a vyhlazovacím táboře Osvětim-Březinka.  Část výstavy je věnována romskému odboji a část pronásledování Romů na území Slovenského štátu.

Zájemci budou možnost dozvědět se mnoho zajímavého a překvapivého od toho nejpovolanějšího, tedy původního českého kočovného Roma Čeněka Růžičky, přímo u výstavy.

Bližší informace na www.rom-sinto.cz

Výpis všech článků

Další zprávy

_DSC2272001

Slavnostní rozloučení se žáky 9. ročníku

28. 06. 2017
antigraff

Odstraňování nelegálních graffiti v rámci Antigraffiti programu je v plném proudu

29. 06. 2017
infog2

Výsledky hlasování druhého ročníku Participativního rozpočtu Prahy 3

12. 07. 2017
Další zprávy
Login