Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Přeskočit na hlavní obsah

Další mezinárodní spolupráce na ZŠ Lupáčova

ZŠ Lupáčova má v oblasti vzdělávacích projektů se zahraničím poměrně velké zkušenosti. Po projektu Comenius Europe Beyond Borders přichází projekt v rámci Akademie středoevropských škol ACES se školami ve slovinském Rakeku a bulharském Ruse.

267853_139689_IMG_5218.jpg

V předvečer celého projektu zaměřeného především na principy mezinárodní solidarity se 29. května v Praze na Žižkově a v Lupáčovce zastavili právě žáci ze slovinské školy v Rakeku, které na škole přivítala také radní Jaroslava Suková.

Jejich prioritním cílem bylo převzetí ocenění výtvarných prací v 43. ročníku mezinárodní výtvarné výstavy Lidice 2015. A do Lidic je to z Lupáčovky kousek a do Kladna také. Je to skoro příznačné, protože žáci ZŠ Lupáčova, kteří jsou již nositeli Evropské jazykové ceny za rok 2014 za projekt spolupráce s kladenskou školu pro žáky se zvláštními vzdělávacími potřebami, se stali  jejich průvodci nejen po škole a Žižkově, ale zcela samozřejmě je zavedli i do významné sakrální stavby našeho regionu kostela Nejsvětějšího srdce Páně, který projektoval významný slovinský architekt Josip Plečnik. Celý program návštěvy měl plnou podporu i slovinské ambasády v České republice a její nejvyšší představitelé se zúčastnili školního programu.

A tak se zase na Lupáčovce rodí mezinárodní spolupráce, která může přinést prospěch v mnohem širším kontextu včetně celé řady aktivit na podzim 2015, kdy ve škole proběhnou společné evropské iniciativy pod záštitou Slovinska  v oblasti zdravé výživy.

Výpis všech článků

Další zprávy

diverzita_2

Nové stromy a keře nahradily bývalou navážku stavebního odpadu

02. 06. 2015
IMG_4632

Praha 3 obnovuje západní část parku Židovské pece

02. 06. 2015
komentovana_prohlidka_011

Setkání odborníků připomnělo mimořádnou hodnotu Plečnikova díla

04. 06. 2015
Další zprávy
Login