Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Beztíže již 21 let podporuje žižkovskou mládež

Beztíže, specializované oddělení Domu dětí a mládeže Praha 3 – Ulita, provozuje nízkoprahový klub a terénní program sociálních služeb pro mladé lidi. 

Za dobu existence Beztíže jejími službami prošly stovky mladých lidí, jen minulý rok jich na Praze 3 bylo přes 300, přičemž s mnoho z nich pracovníci podporují na celé cestě dospíváním. Cílem Beztíže je zlepšit společenské dovednosti mladých lidí, pomoci jim s překonáváním náročných situací a učit je, jak je lépe zvládat. Takové situace mohou být důsledkem například nestabilního rodinného zázemí, neznalosti vlastních práv a povinností, či společenského okolí, které normalizuje agresivní řešení konfliktů. Programy Beztíže ale využívají i ti, kteří si zkrátka s něčím nevědí rady, nebo se jim nedostává příležitostí k rozvoji vlastního potenciálu.

Kromě každodenní práce v Klubu a v žižkovských ulicích pořádá Beztíže ve spolupráci s MČ Praha 3 preventivní výjezdové akce, realizuje inkluzivní programy a spolupracuje se školami v lokalitě. Celá tato plejáda jejích aktivit již 21 let přispívá ke snižování míry rizikového chování mladých lidí v lokalitě Prahy 3 a jejich zapojování do společnosti. 

Oslava letošních narozen proběhla 10. března v prostorech Domu dětí a mládeže Praha 3 – Ulita. V jejím průběhu si přes 120 zúčastněných mohlo vyzkoušet workshopy thaiboxu, hip hopu a breakdance, zapojit se do sportovních soutěží či zavítat do zkrášlovacího koutku. Vyvrcholením a závěrem oslavy byl koncert rappera Refewa a zpěváka Jaroslava Oláha, kteří jsou pro mnoho mladých lidí hudebními ikonami. Některým tito a další jejich oblíbení umělci nahrazují pozitivní vzory, které nenachází ve svém okolí, a jsou pro ně inspirací k vlastnímu rozvoji. Smyslem akcí, které Beztíže pořádá, je nejen bavit ale i motivovat mladé ke smysluplnému trávení volného času a k seberozvoji. Zájemci se mohou v rámci akcí nejen zapojit do různorodých aktivit, ale i na jejích akcích vystupovat. Tyto akce jsou zároveň prostorem pro potkávání mladých lidí s veřejností a napomáhají k propojování lidí z různého sociálního prostředí.

Sdílet:

Anna Mirková

15. 03. 2022

Login