Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Přeskočit na hlavní obsah

Beztíže již 21 let podporuje žižkovskou mládež

Beztíže, specializované oddělení Domu dětí a mládeže Praha 3 – Ulita, provozuje nízkoprahový klub a terénní program sociálních služeb pro mladé lidi. 

Za dobu existence Beztíže jejími službami prošly stovky mladých lidí, jen minulý rok jich na Praze 3 bylo přes 300, přičemž s mnoho z nich pracovníci podporují na celé cestě dospíváním. Cílem Beztíže je zlepšit společenské dovednosti mladých lidí, pomoci jim s překonáváním náročných situací a učit je, jak je lépe zvládat. Takové situace mohou být důsledkem například nestabilního rodinného zázemí, neznalosti vlastních práv a povinností, či společenského okolí, které normalizuje agresivní řešení konfliktů. Programy Beztíže ale využívají i ti, kteří si zkrátka s něčím nevědí rady, nebo se jim nedostává příležitostí k rozvoji vlastního potenciálu.

Kromě každodenní práce v Klubu a v žižkovských ulicích pořádá Beztíže ve spolupráci s MČ Praha 3 preventivní výjezdové akce, realizuje inkluzivní programy a spolupracuje se školami v lokalitě. Celá tato plejáda jejích aktivit již 21 let přispívá ke snižování míry rizikového chování mladých lidí v lokalitě Prahy 3 a jejich zapojování do společnosti. 

Oslava letošních narozen proběhla 10. března v prostorech Domu dětí a mládeže Praha 3 – Ulita. V jejím průběhu si přes 120 zúčastněných mohlo vyzkoušet workshopy thaiboxu, hip hopu a breakdance, zapojit se do sportovních soutěží či zavítat do zkrášlovacího koutku. Vyvrcholením a závěrem oslavy byl koncert rappera Refewa a zpěváka Jaroslava Oláha, kteří jsou pro mnoho mladých lidí hudebními ikonami. Některým tito a další jejich oblíbení umělci nahrazují pozitivní vzory, které nenachází ve svém okolí, a jsou pro ně inspirací k vlastnímu rozvoji. Smyslem akcí, které Beztíže pořádá, je nejen bavit ale i motivovat mladé ke smysluplnému trávení volného času a k seberozvoji. Zájemci se mohou v rámci akcí nejen zapojit do různorodých aktivit, ale i na jejích akcích vystupovat. Tyto akce jsou zároveň prostorem pro potkávání mladých lidí s veřejností a napomáhají k propojování lidí z různého sociálního prostředí.

Sdílet:

Anna Mirková

15. 03. 2022

Login