Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Atrium se poveze na vlně jazzu

Stejně jako každý rok rozezní i letos na podzim Prahu tóny špičkových klavírních virtuosů. Tradiční svátek jazzového piana zavítá taky na Žižkov.

Na 28. ročníku Mezinárodního festivalu jazzového piana se nám představí znovu to nejlepší z domácí i zahraniční hudební scény. Koncerty budou letos čtyři a podělí se o ně nuselská radnice a žižkovské Atrium. „S Mezinárodním festivalem jazzového piana a jeho organizátorem Petrem Pylypovem spolupracujeme s radostí už několik let, protože vždycky přichází se zajímavou dramaturgií a špičkovými zahraničními interprety s přesahy do různých hudebních oblastí,“ říká Marie Kašparová, ředitelka organizace Kultura Praha 3, která hudební síň v Čajkovského ulici zřizuje. 

Ve čtvrtek 30. listopadu se v Atriu představí Sullivan Fortner ze Spojených států (na snímku). Žádaný profesionální hudebník má na kontě například společný projekt s Paulem Simonem, doprovází ale i další známé interprety. Po něm zahraje něco ze svého repertoáru Jakub Tököly ze Slovenska, který do své tvorby promítá to nejlepší z jazzové tradice, přičemž se nechává inspirovat významnými hudebními osobnostmi dávné i blízké minulosti. Mezi jeho nejzajímavější spolupráce patří ta s Ľubomírem Gašparem zachycená na desce Ľubozvuk, kde mísí jazz s klasickou hudbou.

Ve čtvrtek 7. prosince zakončí festival vystoupení pianisty, skladatele a producenta Kamila Piotrowicze z Polska a ázerbajdžánského pianisty a skladatele Elchina Shirinova. Přestože Shirinov pochází z muzikantské rodiny, nikdy nechodil na žádnou hudební školu a na klavír se naučil hrát sám. Možná právě v tom spočívají základy jeho originální a nezaměnitelné tvorby, za niž v roce 2018 obdržel titul zasloužilého umělce Ázerbájdžánu. Řadu ocenění získal taky Piotrowicz. Jeho kvality dokazují i opakované nominace na polskou „Grammy“ Fryderyk. 

Sdílet:

Vendula Kryštofová

07. 11. 2023

Login