Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

16 nových pítek pro zvířata v parcích Prahy 3

Praha 3 tento týden instalovala ve svých parcích celkem šestnáct pítek zejména pro ptáky a ježky. Misky s vodou pomohou drobným živočichům, kteří ve městech zejména v letních měsících nemají dostatek vody.   

pítka pro ježky a ptáčkyNávštěvníci Parukářky a Židovských pecí se mohou do péče také zapojit. „Pítka budeme pravidelně doplňovat, ale pokud někdo uvidí, že je pítko již vypité, může jej vodou doplnit. Je dobré pítko předtím vypláchnout,“ komentuje tisková mluvčí Prahy 3 Lucie Bukovanská. 

„Z instalace pítek jsem nadšený, protože vodních prvků pro ptáky je ve většině měst stále nedostatek. To, že se radnice snaží dělat něco pro ptáky, je výjimečné. Pítka si ptáci sami umí najít. Budou se v nich určitě i koupat, pokud jsou ve vodě peříčka, pítko funguje,“ komentuje Michal Ďuríček z České společnosti Ornitologické.

Pítka byla vyrobena dětmi v centru Nová Trojka v Praze 3 a byla instalována již loni. Slouží vždy od jara do podzimu zejména malým ptákům a ježkům, ale třeba i čmelákům. Na Praze 3 nejčastěji spatřit žlunu zelenou, pěnkavu, špačka, sýkoru, koňadru a holuba hřivnáče (lesního).

 

 

 

Sdílet:

Mgr. Pavel Šmída

02. 07. 2020

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG 7691 vyrez

V Základní škole Jeseniova pomáhají dvě dvojjazyčné asistentky

02. 07. 2020
Vizualizace Seifertova ulice revitalizace

Lidé si přejí více zeleně a méně parkovacích míst v Seifertově ulici, vyplývá z dotazníkového šetření

07. 07. 2020
SK Jeseniova

Atletky a atleti z SK ZŠ Jeseniova slaví úspěchy i po koronaviru

10. 07. 2020
Další zprávy
Login