Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Škola v Lupáčově ulici

Bývalá obecná škola chlapecká a zároveň 4. měšťanská škola chlapecká a dívčí byla vystavěna ve stylu moderny v letech 1912 a 1913 podle ná­vrhu vrchního městského žižkovského inženýra Josefa Motejla, mj. autora několika žižkovských školských budov. Městské zastupitelstvo vzalo 7.června 1911 na vědomí, že okresní školní rada schválila stavbu nové školy v Lupáčově ulici. Na dohled vůbec první školy na území dnešního Žižkova, staré olšanské školy v Táboritské ulici čp. 16, byla otevřena roku 1913 moderní Jubilejní škola císaře Františka Josefa I. Po vzniku samostatného Československa byla přejmenována na Wilsonovu. Škola disponovala i žákovskými sprchami, které dle pamětníků příležitostně využívaly i další školy. Budova dodnes tvoří výraznou dominantu nároží ulic Lupáčovy a Táboritské a slouží svému původnímu účelu.

Login