Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Škola v Lupáčově ulici

Bývalá obecná škola chlapecká a zároveň 4. měšťanská škola chlapecká a dívčí byla vystavěna ve stylu moderny v letech 1912 a 1913 podle ná­vrhu vrchního městského žižkovského inženýra Josefa Motejla, mj. autora několika žižkovských školských budov. Městské zastupitelstvo vzalo 7.června 1911 na vědomí, že okresní školní rada schválila stavbu nové školy v Lupáčově ulici. Na dohled vůbec první školy na území dnešního Žižkova, staré olšanské školy v Táboritské ulici čp. 16, byla otevřena roku 1913 moderní Jubilejní škola císaře Františka Josefa I. Po vzniku samostatného Československa byla přejmenována na Wilsonovu. Škola disponovala i žákovskými sprchami, které dle pamětníků příležitostně využívaly i další školy. Budova dodnes tvoří výraznou dominantu nároží ulic Lupáčovy a Táboritské a slouží svému původnímu účelu.

Login