Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Plac Konstancjański

Z urbanistycznego punktu widzenia na terenie "dawnego Žižkova" można wyróżnić różne typy miastotwórczych przestrzeni publicznych (placów) - administracyjnych, handlowych, związanych z życiem duchowym, a także mieszkalnych. Przykładem tych ostatnich może być plac Konstancjański (Kostnické náměstí). Parkowe zagospodarowanie części placu dodatkowo podkreśla tę funkcję. Na placu o typowo žižkovskiej nazwie, mimo że otrzymał ją dopiero w 1889 roku po zakończeniu budowy, znajdowało się też kilka typowo žižkovskich knajp: dziesiątki lat istniejący lokal Na Szumawie (Na Šumavě), często wspominana - U Grubej Baby (U Kulaté báby) położona w pobliżu schodów, knajpa W Niebusiu (V Nebíčku), czy pobliska spelunka dla równowagi nazwana W Piekle (V Pekle), w wystroju wnętrza której nie zabrakło wizerunku Lucyfera.

Login