Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Kostnické náměstí

Z urbanistického pohledu lze na území „původního Žižkova“ rozeznat různé typy městotvorných veřejných prostorů (náměstí) – správních, obchodních, duchovních a také obytných. Tím posledním může být právě Kostnické náměstí, parková úprava části náměstí tuto funkci jen podtrhuje. Na náměstí s typicky žižkovským názvem, byť ho získalo až v roce 1889 po svém dotvoření, se nacházelo i několik typicky žiž­kovských hostinců: dlouhá desetiletí fungující podnik Na Šumavě, hojně zmiňovaný lokál U Kulaté báby poblíž schodů, „zapadák“ V Ne­bíčku či blízká „špeluňka“ s vyvažujícím názvem V Pekle, k jejíž vnitřní výmalbě patřilo i vyobrazení pekelného vládce Lucifera.

Login