Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Plac Bazylejski (obecnie Plac Havlíčka)

Nazwa placu została nadana w 1875 r. na pamiątkę ugody utrakwistów z soborem bazylejskim.
Od 1890 r. w okazałej budowli w górnej części placu mieści się žižkovski Urząd Miasta. Budynek został zaprojektowany przez architekta Jana Šimáčka jako reprezentacyjna siedziba administracji dynamicznie rozwijającego się, niezależnego miasta. W centralnej części placu znajduje się pomnik Karla Havlíčka Borovskiego wykonany przez rzeźbiarza Josefa Strachovskiego i odlany w odlewni Maška w Karlínie. Odsłonięto go w 1911 r. i od tego czasu miejsce nosi nazwę placu Havlíčka (Havlíčkovo náměstí). W czasie okupacji pomnik został zniszczony przez hitlerowców, ale w 1946 r. został ponownie odlany i ustawiony.

Login