Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Zuzana Radová-Nováková

ředitelka o. s. Remedium Praha

Narodila se na statku v Berouně ve znamení Panny. Jak sama říká, v erbu má spořivost, vztah k trvalým hodnotám a smysl pro to, aby věci kolem sebe držela uspořádané a ladné.

Vystudovala gymnázium a poté sociálně-právní školu. Provdala se, porodila dvě dcery a deset let pracovala jako sociální pracovnice v manželské a předmanželské poradně ve svém rodném městě.

Začátkem devadesátých let se podílela na založení Asociace manželských a rodinných poradců a několik volebních období pracovala v jejím prezidiu.

Před 22 lety profesně přesídlila na Žižkov a začala pracovat v nově otevřeném krizovém centru RIAPS v oddělení krizové intervence a jako pracovnice tamější Linky důvěry. Tím zároveň spojila svůj život s fungováním neziskové organizace REMEDIUM Praha, která nejprve fungovala jako nadace podporující zmíněné centrum a posléze jako občanské sdružení, které poskytuje vzdělávání  pomáhajícím profesím a sociální služby znevýhodněným občanům.

V REMEDIU zastává už patnáct let pozici ředitelky. Za tu dobu se z REMEDIA stala rozvinutá, dynamická a stabilní neziskovka, jejíž služby pro seniory a občanskou poradnu využívají nejen občané Prahy 3.

Ona sama se vedle své manažerské role podílí jako lektorka na akreditovaném vzdělávání v krizové pomoci, které REMEDIUM poskytuje pracovníkům krizových center a linek důvěry v rámci celé republiky.

Výpis všech článků

Další osobnosti v knize cti

Bez obrázku

František Prášek

21. 11. 2012
Bez obrázku

Marta Vrabcová

13. 07. 2013
Bez obrázku

Miloš Szabo

14. 05. 2014
Login