Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Jan Vychytil

ředitel Hudební školy hlavního města Praha

Původní hudební škola ve Voršilské byla zrušena a vzal ji pod svá křídla pražský magistrát. Stala se z ní Hudební škola hlavního města Prahy, která se přesunula do nových prostor na Žižkov.

Jan Vychytil vybudoval školu, která vedla a kultivovala mladé hudební talenty od prvotních základů až po zkoušku dospělosti. Na škole, kterou vedl od roku 1990, vyučoval také hru na violoncello.

Ke jménu Jana VYCHYTILA se nám nepodařilo ani přes vyhledávání najít žádné údaje. Pamětníci, kteří pana VYCHTILA znali, se mohou ozvat na adresu: Radniční noviny, Havlíčkovo náměstí 11, Praha 3, 130 85 nebo na e-mail: rn@praha3.cz. Rádi jeho životopis nebo vzpomínku na něj doplníme.

Ocenění od žižkovské radnice získal Jan Vychytil in memoriam.

Výpis všech článků

Další osobnosti v knize cti

Bez obrázku

Blanka Sedláčková

12. 10. 2004
Bez obrázku

Josef Illík

04. 05. 2005
Bez obrázku

Josef Havlíček

13. 12. 2005
Login