Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Pomáháme dětem s odlišným mateřským jazykem a jejich rodinám začlenit se do komunity

Jazyková bariéra a neznalost kulturních odlišností vytváří zbytečná nedorozumění a může vést k předsudkům. Společně tomu předcházíme.

Na Praze 3 se usazuje stále více rodin, kde jeden nebo oba rodiče přichází z ciziny. Hladkému průběhu jejich začlenění do komunity napomáhá projekt realizovaný radnicí MČ na 8 mateřských školkách. Cílem projektu je jazyková podpora dětí cizinců, zajištění komunikace s rodiči těchto dětí  v jazyce, který jim je srozumitelný a vzájemné představování kulturních odlišností mezi místní komunitou a přicházejícími rodinami a jejich vzájemné propojení. Součástí projektu je i proškolení učitelek MŠ tak, aby i po skončení projektu mohly dál koordinovat integraci dětí a realizovat výuku čj ve školkách.

  • MŠ Jeseniova 4

  • MŠ Jeseniova 204

  • MŠ Na Balkáně

  • MŠ Pražačka

  • MŠ U zásobní zahrady

  • MŠ Milíčův dům

  • MŠ nám. J. z Lobkovic/ Na Třebešíně

  • MŠ Jaroslava Seiferta

Děkujeme všem paní ředitelkám, které se svými školkami zapojily.

Projekt řeší zvýšení kvality vzdělávání prostřednictvím posílení inkluze v 8 mateřských školách na Praze 3. Aktivity projektu primárně podpoří děti s OMJ, jejich rodiče i pedagogy. Školy posílí svoji roli komunitního místa přispívajícího k sociální soudržnosti. Cílem projektu je vytvořit v zapojených školách prostředí umožňující začleňování žáků s OMJ prostřednictvím odborného vzdělávání pedagogů a zahájením intenzivní výuky ČDJ v MŠ. Cílem je připravenost MŠ na výuku ČDJ i po skončení projektu.

Začleňování s OMJ

 

Výpis všech článků

Další zprávy

programcerven2020 VRSTVY II

Prague Central Camp v červnu: stand up show, swap knih, koncerty

10. 06. 2020
ohniváček černočárný

Hledejte pražské motýly, vyzývají odborníci veřejnost. Přispějete vzniku prvního atlasu denních motýlů hlavního města

10. 06. 2020
IMG 6659

Dům ve Slezské ulici v Praze 3 zdobí pamětní deska věnovaná Zuzaně Růžičkové a Viktoru Kalabisovi 

11. 06. 2020
Další zprávy
Login