Minimální odpracovaná doba pro nárok na mateřskou dovolenou

Odpověď…

Dobrý den, v současné době pobírám rodičovský příspěvek, který mi v květnu končí. CHci se zeptat, jaká doba musí být minimálně odpracovaná, než nastoupím na další mateřskou dovolenou? Když ji nestihnu odpracovat, z čeho se mi tedy budoucí mateřská vypočítá? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, k Vašemu dotazu sděluji, že k podmínkám nároku na mateřskou dovolenou se nemohu vyjádřit, protože tato otázka není v naší kompetenci. Na Váš dotaz Vám odpoví Česká správa sociálního zabezpečení na adrese dagmar.kovarikova@cssz.cz.

K dávkám státní sociální podpory Vám sděluji, že po čerpání peněžité pomoci v mateřství nebo nemocenskými dávkami v souvislosti s porodem, požádáte o rodičovský příspěvek. V případě že Vaše peněžitá pomoc v mateřství nebo nemocenské dávky v souvislosti s porodem nedosáhnou výše rodičovského příspěvku t.j. 7.600,-Kč měsíčně, budeme doplácet rozdíl mezi peněžitou pomocí v mateřství nebo nemocenskými dávkami v souvislosti s porodem a výší rodičovského příspěvku, požádáte souběžně s nárokem na peněžitou pomoc v mateřství.

Pouze v případě, že Vám nevznikne nárok na peněžitou pomoc v mateřství a nebo nemocenské dávky v souvislosti s porodem, budete žádat o rodičovský příspěvek ode dne narození dítěte.

Přeji hezký den, Ludmila Nováčková (Vedoucí pracoviště SSP v Praze 3)


Vznik nároku na rodičovský příspěvek

Odpověď…

Dobrý den, jsem nyní na mateřské dovolené. Kdy mohu nejdříve žádat o klasické čerpání rodičovského příspěvku (3 roky ). Mateřská trvá 28 týdnů, před skončením mateřské? Děkuji za odpověď. S pozdravem

Dobrý den,

žádost o Rodičovský příspěvek, můžete podat nejdříve dva měsíce před vznikem nároku na Rodičovský příspěvek a současně si podat Žádost o rozhodnutí o volbě nároku na rodičovský příspěvek.

Vzhledem tomu, že není známo, kdy Vám vznikne nárok na Rodičovský příspěvek, protože je možné že v posledním měsíci kdy Vám náleží PPM nemusíte mít nárok na Rodičovský příspěvek, protože PPM bude vyšší nežli výše Rodičovského příspěvku, doporučovala bych podat žádost o Rodičovský příspěvek poslední měsíc nároku na PPM.

Přeji hezký den.

Ludmila Nováčková (Vedoucí pracoviště SSP)


Kurátor pro mládež

Odpověď…

Dobrý den, chtěla bych požádat o kontakt na kurátora pro mládež. Předem děkuji. S pozdravem

Dobrý den, dovoluji si Vám předat kontakty na kurátory pro mládež:

Oddělení sociálně právní ochrany dětí
Adresa oddělení: Seifertova 51
Vedoucí oddělení: Minhová Martina
Tel.: 222 116 485
E-mail: martinam@praha3.cz


Kurátoři pro mládež:

Hobzová Martina, Mgr. - 222 116 548
Stehlíčková Petra, DiS - 222 116 441
Tomková Hana, Mgr. - 222 116 445
Kozojedová Soňa, Bc. - 222 116 526

S pozdravem Monika Otmarová, (odd. vnějších vztahů a komunikace).