předškolky

Odpověď…

Dobrý den, dle nového systému je možné umístit dítě od dvou let do mateřské školky,zajímalo by mne,zda víte o nějaké MŠ na Praze 3,kde tyto děti(2leté) berou.V září 2012 bude mé dceři 2roky a 2měsíce,kontaktovala jsem pár Mš v okolí a všude je realný nástup až od 3let.Na soukromé předškolky bohužel finančně nedosáhnu. Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,
v Praze 3 jsou do MŠ přijímány děti podle kritérií - jedním z nich je věk dítěte. Snaha je tedy především umístit všechny děti tříleté a starší. Jsou-li potom ještě volná místa, přijímají se děti, které dovrší věku tří let na podzim.
Pro děti od jednoho do tří let jsou určeny jesle.  Zápis do jeslí v Roháčově ulici se koná 13. a 14. března od 8.00 do 16.30 hodin.
Marcela Poláková (Odbor školství a zdravotnictví)


Cena jeslí

Odpověď…

Dobrý den, ráda bych se, prosím, zeptala, jaká je cena docházky dítěte do jeslí na Praze 3. Velice děkuji za odpověď a přeji krásný den! Ž. B.

Dobrý den,
za pobyt v jeslích se platí 1.500 Kč/měsíc, má-li žadatel trvalé bydliště v Praze 3, ostatní mimo Prahu 3 platí 2.000 Kč/měsíc.
Zvlášť ještě všichni doplácí stravné, které činí 40 Kč za den (dle docházky dítěte).

S pozdravem
Monika Otmarová (Odbor vnějších vztahů)


přijetí do mateřské školy

Odpověď…

Přeji Vám dobrý den a vše nejlepší do nového roku. Letos budou mým dětem tři roky a chtěla bych je zapsat do některé mateřské školy. Mohu si podat přihlášky do více mateřských škol nebo si musím vybrat pouze jednu a doufat, že mi děti přijmou? Děkuji za odpověď Martina B.

Dobrý den, k zápisu stačí jít pouze do jedné mateřské školy. Půjdete-li do více MŠ, šanci na přijetí tím nijak nezvýšíte. Naopak by se mohlo stát, že Vaše děti přijme škola, která je pro Vás méně atraktivní, např. z hlediska vzdálenosti od Vašeho bydliště. Pro podrobnější informaci můžete volat Odbor školství a zdravotnictví, tel. 222 116 209, nebo 222 116 326.

Marcela Poláková (Odbor školství a zdravotnictví)


školky - zdražování ke zvýšení DPH

Odpověď…

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat ,zda je v pořádku když mateřská škola zdražila na základě budoucího zvýšení dph, i když zvýšení dph stále není odsouhlaseno ? Co když se dph nezvýší? Budou školky vracet peníze? Díky D.Černý

Dobrý den pane Černý,
příspěvek, resp. úplata za předškolní vzdělávání se vypočítává podle vyhlášky MŠMT č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání. Částka se vypočítává podle výše neinvestičních nákladů na dítě  v předchozím roce, rozhodně to tedy není na základě zvyšování DPH.
S pozdravem
Monika Otmarová (Odbor vnějších vztahů)


Přijetí dítěte do mateřské školy od 3 let

Odpověď…

Dobrý den, zajímalo by mě, jaká je možnost přijetí dítěte od 3 let do MŠ. Jsem na mateřské dovolené s druhým dítětem, ale zároveň pracuji na ŽL. Děkuji

Vážená paní,

předškolní vzdělávání se organizuje pro děti ve věku zpravidla od tří do šesti let. První možností je, že si do MŠ podáte žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání začátkem kalendářního roku pro následující školní rok. Termíny každoročně vyhlašuje MČ po dohodě s ředitelkami MŠ. O přijetí dítěte rozhoduje ředitelka MŠ. Při rozhodování se řídí Pravidly pro přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání. Pravidla jsou k dispozici v mateřských školách. Počet přijatých dětí odpovídá počtu uvolněných míst po dětech odcházejících do základních škol.

V případě, že potřebujete umístit Vaše dítě do MŠ v průběhu školního roku, je třeba, abyste se domluvila přímo s ředitelkou MŠ, kterou chcete navštěvovat, zda je ve školce místo a mohla by Vaše dítě přijmout.

S pozdravem

Mgr. Přemysl Hrabě (Vedoucí odboru školství)


Provoz mateřských škol v období letních prázdnin

Odpověď…

Dobrý den. Je pravda, že budou MŠ na P3 v období letních prázdnin r. 2010 v provozu pouze prvních 14 dnů v červenci ? Děkuji za odpověď

Dobrý den, o harmonogramu otevření jednotlivých MŠ v průběhu letních prázdnin se stále jedná. Konkrétní informace získáte na jednotlivých mateřských školách nebo na Odboru školství, paní Marcela Poláková, marcelap@praha3.cz, tel.: 222 116 209.

S pozdravem Monika Otmarová, (odd. vnějších vztahů a komunikace).


Formulář rodičovský příspěvek

Odpověď…

Dobrý den prosím o zaslání formuláře pro mého zaměstnavatele ohledně o rodičovském příspěvku!! Prosím o formulář potvrzení o nároku na dávky děkuji

Dobrý den,

příslušné formuláře naleznete zde: http://portal.mpsv.cz/forms

S pozdravem Monika Otmarová (odd. vnějších vztahů a komunikace).


Jesle provozované MČ Praha 3

Odpověď…

Dobrý den, Prosím Vás provozuje MČ Praha 3 nejaké jesle? Ďekuji za odpověď.

Dobrý den,

MČ Praha 3 provozuje:

Denní jesle Praha 3, Roháčova 40

Pro děti od 1 do 3 let
Kapacita: 40 dětí
Provozní doba: 6:30 - 17:00 hod.
Informace o provozu jeslí: vrchní sestra Neskusilová
Tel.: 222 591 729

S pozdravem Monika Otmarová (odd. vnějších vztahů a komunikace)